You are here

Zepsuł Ci się komputer? Przeczytaj, co musisz zrobić

Pecet, na którym przetwarzane są informacje osobowe jak też są dane mogące stanowić tajemnice firmy ulega zepsuciu – taka sytuacja zdarzyć się może w każdej firmie i każdemu pracownikowi.
dron
Source: foter.com


Czy reperacją oprzyrządowania może zająć się firmowy informatyk (polecam http://www.opolkom.pl)? Co uczynić, jeżeli komputer musi trafić do zewnętrznego? W jaki sposób ustrzec się niemiłych niespodzianek? Jeżeli mamy kłopot z kompem, z jakim nie umiemy poradzić sobie we własnym zakresie dobrze jest pokierować się do firmowego komputerowca. Powinien on, w ramach swych codziennych obowiązków, pomóc nam uporać się z reperacją urządzenia.


Jeśli organizacja nie zatrudnia nikogo na stanowisku komputerowca, zaś korzysta z usług IT zewnętrznej firmy, powinniśmy zgłosić się dokładnie do jej eksperta. Na rynku współcześnie działa bezmiar firm typu serwis komputerowy albo serwis kserokopiarek. Jeżeli jednakże peceta nie uda naprawić się na miejscu oraz niezbędnym okaże się odwiezienie go do serwisu, wówczas nieodzowne jest zawarcie odpowiedniej umowy czy też całkowite pozbawienie urządzenia danych w sposób uniemożliwiający ich odzyskanie. Proces bezpiecznego usuwania danych osobowych nastręcza, by nośniki przyrządów pozostały zniszczone lub rozmagnetyzowane czy też dane (zobacz mobilne niszczenie dokumentów) osobowe pozostały efektywnie usunięte poprzez ich parokrotne nadpisanie (przynajmniej 3-krotne).
Otwarcie sprzętu po odbiorze z serwisu zewnętrznego powinno poprzedzone być podjęciem stosownych środków redukujących ryzyko zainfekowania sieci firmy oraz wycieku poufnych danych. Należy na zagrożonym pececie zrealizować pełne skanowanie oprogramowaniem antywirusowym.