You are here

Zamiana akumulatora to nie taka nieskomplikowana sprawa. Trzeba pamiętać o wielu czynnikach, by wszystko idealnie działało

Dobieranie akumulatora o bardziej znacznej pojemności to bardzo ważna kwestia. Z jednej strony bowiem wpływa ona na osiągi i okres pracy modeli, z innej zaś jest w stanie przyczynić do uszkodzenia elektroniki w modelu, zresztą sam akumulator może szybko stracić swoje właściwości. To bardzo ważne, ażeby właściwie dobrać najbardziej dopasowany pakiet, baterii czy akumulatora, aby nie mieć kłopotów w przyszłości.
akumulator modelarski
Najistotniejsze, ażeby charakteryzował się on takim samym typem, czyli przykładowo NiMh oraz napięciem jak model fabryczny, taki właśnie jak seryjnie montowany w naszym modelu. Nic nie przeszkadza, aby montować akumulator o bardziej znacznym napięciu, ale zależy to od specyfikacji obrotów i silnika określonego modelu. Następny bardzo ważny parametr to pojemność. Najprościej sprawę definiując, im bardziej znaczna pojemność tym bardziej znaczny czas pracy modelu. Powinniśmy jednakowoż mieć na uwadze, iż pakiety o większej pojemności odznaczają się bardziej znaczną wydajnością prądową, a dzięki tym właściwościom zabawa modelem może się dość przedłużyć.

Nie ma jednak tak fajnie, gdyż z powodu dłuższej pracy może dojść do przegrzania silnika lub regulatora. A dzieje się tak że zostały one wybrane przez producenta, w taki sposób, żeby działały sprawnie, na przykład akumulator rc o oryginalnej pojemności. Zawsze trzeba też zwrócić uwagę na wymiary, bo większa pojemność to raczej bardziej znaczne wymiary, co w rezultacie może poczynić, iż pakiet będzie za duży do naszego modelu. Jeśli mówimy o modelach latających, to tak samo istotna jest waga produktu - zobacz akumulatory rc. Wiadomo, w tej sytuacji istotne znaczenie ma wyważenie samolotu lub helikoptera i jego środek ciężkości. Kolejna ważna kwestia to prąd - (wypożyczalnia agregatów prądotwórczych warszawa) rozładowania definiowany w jednostkach (C).To istotne, nigdy nie możemy montować pakietów o prądzie rozładowania mniejszym niż prąd rozładowania akumulatora fabrycznego. Pamiętajmy bowiem, iż zbyt niski prąd rozładowania może się przyczynić do uszkodzenia elektroniki modeli, faktycznie więc doprowadzić do uszkodzenia akumulatora. I ostatnie spostrzeżenie na koniec. Jeśli zakupimy nowy akumulator (kliknij) modelarski odmiennego typu niż oryginalny, o całkowicie odmiennym napięciu czy nawet pojemność, to na pewno należy pamiętać o ładowarce. Zmiana akumulatora bowiem będzie się wiązać z koniecznością wymiany ładowarki.