You are here

Za pomocą technologii IT nasze domy zyskują nową wartość.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Gdy zamierzamy zbudować dom, warto pomyśleć perspektywicznie.


Nasz budynek może być przyjaznym, lecz niezwykle skomplikowanym narzędziem, w którym przyszło nam żyć. Wykorzystane w nim Techniki, szczególnie informatyczne mogą być dla nas niezwykle przyjazne.


Pomysł pod tytułem inteligentny dom, nie jest niczym świeżym.
na placu budowy
Author: Sludge G
Source: http://www.flickr.com


sterowanie oświetleniem
Author: Promo Pixa
Source: http://www.flickr.com


Każdy z nas słyszał z pewnością o czymś takich. Nie wiemy za to, że takowemu domowi co roku przybywa inteligencji. Najnowsze rozwiązania wydają się dogadzać największym wynalazcom. Dzięki wykorzystaniu sygnału z czytników i detektorów inteligentny budynek samodzielnie dostosowuje się nie tylko do obecności mieszkańców, ale również czynników wewnętrznych i zewnętrznych takich jak na przykład temperatura, nasłonecznienie czy poziom wilgotności powietrza.

Czy omawiany post jest dla Ciebie wartościowy? Jeśli tak, to bez wątpliwości zainteresuje Cię również to wiarygodne źródło (http://www.instal-bud.biz/wynajem-maszyn.html) - mówi o pokrewnej problematyce.

W ten sposób inteligentny budynek znacznie poprawia jakość życia zwyczajnego jego użytkowników. Inteligentny dom posiada swój własny system "dowodzenia". Z pomocą całościowego systemu i sygnałom, które do niego docierają, nasz dom sam umie podjąć odpowiednią decyzję w wielu sferach funkcjonalności.


Przykład nowoczesnego biura
Source: lodzdesign.com


Mając na myśli inteligentne rozwiązania dla naszych budynków myślimy przede wszystkim o bezpieczeństwie.

Jeżeli myślisz, że tutaj są godne uwagi wiadomości, to przeczytaj również inne szczegółowe opracowanie (http://www.cer-land.pl/Tubadzin-c715) przedstawianej tematyki. Tam także znajdziesz interesujące tematy.

systemy alarmowe, nadzoru, p. poż., czy też dostępu znajdują się w ofercie wyspecjalizowanych firm tej branży. Kolejnym istotnym elementem naszego rozumnego budynku może być sterowanie oświetleniem Czytaj więcej Zainstalowane systemy IT mogą dać przyzwolenie na sterować światłem naszego budynku. Samoczynne zapalanie i wygaszanie światła to jedynie początek.
Proces może być zintegrowany z pozostałymi systemami, dla przykładu alarmowym. Za pomocą jednego naciśnięcia na pilocie siedząc na kanapie, potrafimy sterować oświetleniem w całym budynku.