You are here

Z jakich powodów najróżniejsze elektroniczne urządzenia cieszą się taką popularnością w naszym codziennym życiu.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Elektronika szturmem wdarła się wiele lat temu w nasze życie i nic nie wskazuje na to, że ten proces uda się kiedykolwiek zatrzymać. Bez przerwy pojawiają się bowiem coraz nowsze technologie, które poprawiają funkcjonowanie już istniejących sprzętów czy też dające zupełnie nowe możliwości. Jako doskonały przykład mogą tu służyć telefony komórkowe.
Czy tablet może już zastąpić laptopa?
Author: Philips PicoPix
Source: Philips PicoPix
Pierwsze ich egzemplarze mogły nawet ważyć pół kilograma, do noszenia potrzebowały walizki i oprócz możliwości dzwonienia nie oferowały praktycznie nic więcej. Kolejne lata to był ogromny rozwój klasycznych modeli, w pewnej chwili pojawiły się wyświetlacze z dużą ilością kolorów, umożliwiające nawet w granie w proste gry.

Następny przełom, jaki się pojawił, to rozpowszechnienie ekranów dotykowych, które dały zupełnie nowe możliwości jeśli chodzi o stronę użytkowania. Obecne smartfony to potężne, wydajne urządzenia, przekraczające swoimi możliwościami przekraczające komputery sprzed kilkunastu lat. I wszystko będzie wskazywać na to, że ten postęp będzie cały czas szedł do przodu.Podobnie jest z resztą urządzeń elektronicznych, tu w przeciągu ostatnich kilku dekad także pojawiły się bardzo duże zmiany. Starsi ludzie doskonale pamiętają telewizory o głębokości kilkudziesięciu centymetrów, które zajmowały całe szafki w pokojach. Aktualnie normą jest sprzęt mający dwa centymetry grubości, z wysokiej jakości ekranem i możliwością przyłączenia do sieci internetowej. Także komputery dosięgnęła rewolucja, tu również gonitwa za coraz większymi dyskami lub szybkościami procesorów jest doskonale widoczna.


Półka sprzedażowa z elektroniką
Author: Microsiervos Geek Crew
Source: http://www.flickr.com
Jednak urządzenia elektroniczne zaczynają się także pojawiać w przedmiotach, które do tej pory były wolne od tego. Coraz częściej na przykład w sprzęcie AGD instalowany jest komputer.

Wciąż nurtuje Cię ów tekst? Kliknij w podany link i pod nim mamy istotna strona, gdzie znajdziesz dodatkowe wiadomości.

Można za jego pomocą sterować różnymi funkcjami, włącznie z programowaniem pracy. Niekiedy urządzenia takie mają możliwość podpięcia do internetowej sieci, ostatnio takie możliwości pojawiać się nawet zaczęły w lodówkach.