You are here

Wyłączniki i przekaźniki – podstawowe dane

W energetyce oraz automatyce używane są wszelkiego rodzaju elementy wspomagające funkcjonowanie urządzeń. Należą do nich między innymi przekaźniki termiczne i komponenty nazywane wyłącznikami krańcowymi.
Czym się odróżniają oraz do czego są używane przekaźniki (zobacz też na stronie )? Zacznijmy od przekaźników termicznych, jakich funkcją jest nadzorowanie temperatury. Muszą realizować normy międzynarodowe, jedynie wówczas będą satysfakcjonować klienta swoim działaniem i nie sprawią niechcianych problemów nieprawidłową pracą. Wybierając przekaźniki gwarantowanych producentów będziemy pewni, że otoczenie, w jakim pracują, nie będzie mieć wpływu na ich funkcjonowanie. Muszą być trwałe oraz znajdować się w solidnych obudowach, najlepiej wykonanych z mosiądzu albo stali nierdzewnej. Dzięki temu będą mogły pracować także w trudnych warunkach.
okablowanie sieciowe
Author: Dmitry Grigoriev
Source: http://www.flickr.com
Ze szczegółowymi atrybutami danych przekaźników można się zaznajomić na witrynie producenta, na której także będziemy mogli uzyskać pomoc potrzebną do wyboru odpowiednich dla nas produktów. Wyłączniki krańcowe zaś przeznaczone są nade wszystko do pracy w różnego typu układach sterowniczych lub kontrolnych (szczegółowe informacje). Można je na przykład zastosować w osprzęcie technicznym. Jakie wyłączniki należy wybierać? Idealne są elementy łatwe do montowania oraz takie, jakie można zainstalować na zewnątrz pomieszczeń, a nie jedynie w budynkach. Wtedy wzrasta ich funkcjonalność. Wyłączniki powinny odznaczać się całkowitą powtarzalnością i niezawodnością pracy. Jeśli chcielibyśmy przeszkodzić w dostępie do wnętrza przekaźnika, trzeba decydować się na obudowy zamykane na śruby. Jest kilka rodzajów niniejszych wyłączników, czym kierować się przy ich wyborze? Nade wszystko możliwością ustawień, błyskawiczną instalacją, a także solidnością oraz pewnością działania. Liczy się także rzecz jasna ich zastosowanie, więc nie podejmuj nieprzemyślanych decyzji, lecz rzetelnie sprawdź wszystkie parametry i w razie potrzeby skorzystaj z pomocy sprzedawców albo fachowców zaznajomionych w tym temacie.Znając najważniejsze informacje co do nadmienionych elementów prościej będzie nam wyszukać produkty odpowiadające naszym wymogom. Wybierajmy pewnych producentów, a na pewno nie będziemy zawiedzeni ich pracą i jeszcze nieraz skorzystamy z oferty wybranej firmy.