You are here

Wszystko, co z analityką danych związane jest

Wszyscy wiemy, że gdy chce się zdobyć nową wiedzę, to powinniśmy poznawać nowe rzeczy. Identycznie jest w momencie, kiedy chcemy sprawdzić różne prawidłowości przy dużej zbiorowości danych. Nie jest łatwo wyciągać wnioski, kiedy posiadamy bardzo dużo danych. Ale big data to nie problem, kiedy znajdziemy obok siebie ludzi znających się na integrowaniu i analizie danych. Dzięki dobremu zespołowi osób będziemy mogli bez większych problemów doprowadzić do tego, że dostępne dane okażą się ogromnym źródłem informacji.

Tak, więc jeśli faktycznie mamy dużo danych to najlepiej by zabrali się za pracę nad nimi fachowcy, czyli ludzie, którzy faktycznie znają się na rzeczy. To sprawi, że po określonym czasie będziemy mogli korzystać z nowo zdobytej wiedzy, wiedzy, która powstała na podstawie zbiorowości danych - zobacz .Co można zrobić ze zbiorem danych?
analityka danych
Author: Przemek Zawadzki
Source: http://www.flickr.com
Jeśli już posiadamy zbiór pewnych danych powinniśmy zabrać się za ich analizowanie. Nie możemy ogarnąć tego bez planu, bo powinniśmy mieć świadomość, co chcemy zrobić i po, co się to będzie robiło. Za to wszystko odpowiadają analitycy. Cała ich analityka danych wiążę się ze zgromadzeniem danych, jeżeli nie dostali już zbioru pewnych danych. Kolejny krok polega na ich przeanalizowaniu i wykorzystaniu albo przygotowaniu do profesjonalnego wykorzystania. W związku z tym, że jesteśmy bombardowani bardzo dużą ilością danych najczęściej już sami nie wiemy, w co wierzyć i nie za bardzo wiemy na podstawie, jakich danych wyciągać wnioski.

przechowywanie danych
Source: flickr.com
Ale my zwykli Nowakowie nie mamy obowiązku się, aż tak szczegółowo roztrząsać. Najważniejsze, by umieli to ogarnąć analitycy danych. To daje możliwość na zrobienie porządku w wielu danych pod określonym kątem, a co za tym idzie mogą również odrzucić dane, które nie pasują do danej zbiorowości. Właściwa selekcja danych jest niesamowicie ważnym elementem zawodu analityka. Cała praca to też sensowna integracja danych. Do tego potrzebne są odpowiednie technologie informatyczne. Pozwalają one gromadzenie faktycznie sporej ilości danych w jedynym zbiorze. Najczęściej integrowane są dane z paru firm.

Porównaj: