You are here

Wojny sieciowe

W dzisiejszych czasach pecety znajdują się praktycznie wszędzie. Od dziesiątek lat ludzkość walczy z groźnymi wirusami komputerowymi, które mogą poważnie uszkodzić sprzęt. Niedawno zarazki wyewoluowały i stały się straszliwym narzędziem w rękach krajów i organizacji terrorystycznych. Dzień w dzień na całym globie występują kradzieże informacji oraz próby uzyskania dostępu państwowych komputerów.


- Bezpiecznie w sieci4e326e2486b15.jpg|R|W=200|ALT=bezpieczeństwo w sieci|TITLE=bezpieczeństwo w sieci]
Infekcje internetowe grożą nawet smartfonom. Z tego właśnie powodu każde przedsiębiorstwo, które ma pod opieką cenne dane, ma zamówić audyt jakości bezpieczeństwa informatycznego.

Audyt bezpieczeństwa informatycznego jest badaniem całości pracy systemu komputerowego w działalności. Wykonywany przez team zdolnych fachowców od kwestii zabezpieczeń. Taka prawda, że nawet sprawny administrator, którego opłacasz, może zrobić błąd, który może mieć długofalowe skutki.

Internet
Czasami człowiek nie zauważa pewnych niuansów, dlatego warto opłacić kontrolerów, którzy spojrzą na wszystko świeżym okiem. Zatrudniając audytorów, dostajesz pewność, że są to informatycy, którzy mają w jednym paluszku takie kwestie, jak analiza wymagań czy współczesne zagrożenia wirusowe.

Dwa lata temu w mediach wspomniano o wirusie, który na wiele miesięcy sparaliżował irański projekt zbudowania bomby jądrowej. To zjawisko wskazuje na to, jak dużo ważnych dla światowego bezpieczeństwa miejsc jest zagrożonych atakiem wrogich państw i organizacji.

Znawcy twierdzą, że o ile wystartuje trzecia globalna wojna, będzie opierać ona się przede wszystkim na zmaganiach komputerowych. Samoloty zastąpią zespoły ultrazdolnych hakerów, którzy będą próbowali rozkładać na łopatki państwa i banki przez agresje sieciowe. To nie jest scenariusz niemożliwy, takie wydarzenie już miało miejsce. Kilka lat temu grupa rosyjskich hakerów sparaliżowała estoński system sieciowy. Tak wygląda przyszłość świata.