You are here

Wodoodporny smartfon - jakim sposobem wyselekcjonować?

smartfon, w przeciwieństwie do klasycznych komórek, jest bardziej delikatny oraz łatwiej uszkodzić go.


Jedną z najczęstszych przyczyn dysfunkcji inteligentnego urządzenia, oprócz upadku, jest zatopienie wodą lub dowolnym napitkiem.
Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR


dom - panorama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej fabrykant zapewnił odpowiednią osłonę podzespołom, skrytym w środku telefonu. Pozostaje więc zapytanie, który wodoszczelny smartfon kupić?


Czy warto nabywać telefony wodoszczelne? Odpowiedź jest prosta – warto. Zwłaszcza, jeżeli smartfon narażony jest na eksploatację w niebezpiecznych okolicznościach. Starczy, iż w domu są maluchy czy eksploatator telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych miejscach. W większości wypadków wodoszczelność idzie w parze z dodatkowymi elementami osłony jak: wzmocniona Obudowa albo (zobacz więcej) otrzymanie certyfikatów potwierdzających przeżycie upadku z wyznaczonej wysokości. Dlatego też telefony wodoszczelne to z reguły urządzenia odporne na wiele czynników zewnętrznych.


Choć taki telefon kosztuje więcej niż zwykły telefon biurowy, to eksploatator posiada pewność, że może go bezpiecznie używać w deszcz albo kręcić filmiki w wodzie bez konieczności nabywania dodatkowego etui zobacz więcej obudowy. Pragnąc mieć pewność, że dany fabrykant stworzył wodoszczelny telefon, najłatwiej sprawdzić to w specyfikacji, w jakiej powinno znaleźć się oznaczenie IPxx.
Mając już smartfona, a potrzebując go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, możemy dokupić dodatkowe wodoodporne etui, futerał albo obudowę, które zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza przyrządu.