You are here

W jaki sposób wybrać smartfona, na co zwrócić uwagę? Jak sprawić by kupiony przez nas sprzęt faktycznie był dla nas idealny?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Wiele ludzi nie ma pojęcia, co to jest PDA. Jest to skrót od Personal Digital Assistant, to znaczy kieszonkowego komputera, jaki posiada moduł telefoniczny, ekran dotykowy oraz system Windows Mobile Pro. Każdy z nas jednak wie, czym jest smartfon - to urządzenie, które nie ma dotykowego ekranu i funkcjonuje pod kontrolą Windows Mobile Standard. To się jednak zmieniło, lecz dlaczego?

Otóż, użytkownikom w USA spodobał się termin “smartphone”, więc razem z rozpowszechnieniem się właśnie tam systemów Android oraz Windows Mobile zaczęli używać tej nazwy do każdego urządzenia, jakie jest czymś więcej, aniżeli zwykłym telefonem. Takie swobodne podejście się przyjęło i bardzo dobrze, bo prościej jest ogarnąć całą kategorię jedną nazwą zamiast zastanawiać się, czy danym model to PDA, smarfon lub też może palmfon. Właśnie pod tymi nazwami obecnie rozróżnia się ten sprzęt, również jak dotyczy to różnego rodzaju recenzji czy rankingów, na przykład Xperia t3 test.
nokia
Author: Nokia
Source: Nokia


Smartfon jest naszym poręcznym asystentem, jaki niesamowicie ułatwia nam organizację dnia pracy, zapewnia jednocześnie rozrywkę w wolnych chwilach. Największą zaletą tego rodzaju urządzenia jest rzecz jasna integracja bardzo wielu możliwości w pojedynczym, małym i zgrabnym pudełku. Smartfon w związku z tym może zastąpić całą masę rzeczy, jak telefon, odtwarzacz muzyki, nawigację GPS czy odtwarzacz video.

Wiadomo jednak, że nie ze wszystkim zadaniami będzie sobie radził tak samo doskonale. Bez wątpienia większość tych urządzeń poradzi sobie bardzo dobrze z funkcjami telefonicznymi, odtwarzaniem muzyki czy nawigacją, zaś z innego rodzaju czynnościami trochę gorzej, na przykład pisanie i edycja tekstu czy funkcje aparatu.


Łatwo to sprawdzić, jak czytamy różne testy, dajmy na to Nokia 515 test. Przed zakupem więc musimy poświecić dużo czasu na rozpoznanie naszych potrzeb i wymagań, dzięki temu wybierzemy smartfon, jaki ma cechy na jakich nam naprawdę zależy. Wymienione powyżej testy odgrywają tu bardo istotną rolę.

W ten sposób poznamy mocne oraz słabe strony każdego urządzenia, dowiemy się, czy cechy, jakie posiada taki smartfon smartfon przejdź idź do tej strony http://cyfrowe.pl odpowiadają naszym oczekiwaniom. Możemy rzecz jasna próbować na chybił trafił dokonać właściwego wyboru. Jednak może to być kosztowne, a my będziemy się denerwować kolejnym nieudanym zakupem.