You are here

W jaki sposób nie chodzić do kina, ale być na czasie z wszystkimi nowinkami kinowymi?

W dzisiejszych czasach moglibyśmy we własnym mieszkaniu zagospodarować swoją salę kinową. Ze specjalistycznymi fotelami, oświetleniem, które automatycznie zgasi się po naciśnięciu przycisku odtwarzania, z elektrycznie regulowanymi zasłonami, jakie skutecznie ograniczą dostęp światła słonecznego do pokoju.


Zaczynając swą przygodę z kinem domowym warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcemy uzyskać.
Dolar amerykański
Author: Zanette
Source: Zanette


Czy takie same efekty audiowizualne jak w realnej sali kinowej, czy chcemy cieszyć się fantastycznymi efektami audio-wideo bez konieczności wydawania znacznych środków pieniężnych. Własne kino domowe to przede wszystkim dobry projektor. Ekran, na jakim wyświetlany będzie film również jest bardzo ważny. Należy zadecydować czy będzie to wyspecjalizowany system kina stacjonarnego z projektorem sufitowym oraz ekranem do prezentacji, czy wystarczy tv LED usytuowany w salonie. Przy zakupie telewizora trzeba mieć pewność, że posiada wszystkie rodzaje załączy. Obecnie najpowszechniej stosowane złącze to HDMI.


dodatki
Author: Konsorcjum FEN


Choć określenie kino domowe sugeruje, że zestaw służący jest przeważnie do oglądania filmów, to w praktyce doskonale sprawdza się również w roli systemu muzycznego HI-FI. Wytwórcy z dużym portfelem doświadczenia w projektowaniu sprzętów audio-video wzbogacają swoje urządzenia w dużo funkcji oraz rozwiązań stworzonych z myślą o muzyce. Należą do nich między innymi szczególnie opracowane tory sygnałowe, jakie zapewniają najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku i gniazdo Phono zezwalające podłączenie patefonu.
Fundamentem idealnego brzmienia muzyki jest nie tylko bardzo skomplikowana elektronika, lecz także wysokiej klasy kolumny głośnikowe. Tanie głośniki mogą sprawdzać się w wypadku kina domowego, ale przy odtwarzaniu dźwięków nie zagwarantują już pożądanego efektu.