You are here

W jaki sposób nie chodzić do kina, ale być na czasie z wszystkimi nowinkami kinowymi?

W dzisiejszych czasach moglibyśmy we własnym mieszkaniu zagospodarować swoją salę kinową. Ze specjalistycznymi fotelami, oświetleniem, które automatycznie zgasi się po naciśnięciu przycisku odtwarzania, z elektrycznie regulowanymi zasłonami, jakie skutecznie ograniczą dostęp światła słonecznego do pokoju.


Zaczynając swą przygodę z kinem domowym warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co chcemy uzyskać.


Dolar amerykański
Author: Zanette
Source: Zanette


Czy takie same efekty audiowizualne jak w realnej sali kinowej, czy chcemy cieszyć się fantastycznymi efektami audio-wideo bez konieczności wydawania znacznych środków pieniężnych. Własne kino domowe to przede wszystkim dobry projektor.

Na pewno ciekawią Cię inne wiadomości (https://north.pl/czesci-agd/czesci-do-zelazek/czesci-do-zelazek-tefal,g59757.html). Z radością zachęcamy Cię do naszego kolejnego wpisu, który dla Ciebie stworzyliśmy. Trzeba jedynie wejść w link.

Ekran, na jakim wyświetlany będzie film również jest bardzo ważny. Należy zadecydować czy będzie to wyspecjalizowany system kina stacjonarnego z projektorem sufitowym oraz ekranem do prezentacji, czy wystarczy tv LED (wyświetlacz ledowy) usytuowany w salonie. Przy zakupie telewizora trzeba mieć pewność, że posiada wszystkie rodzaje załączy. Obecnie najpowszechniej stosowane złącze to HDMI.


dodatki
Author: Konsorcjum FEN


Choć określenie kino domowe sugeruje, że zestaw służący jest przeważnie do oglądania filmów, to w praktyce doskonale sprawdza się również w roli systemu muzycznego HI-FI. Wytwórcy z dużym portfelem doświadczenia w projektowaniu sprzętów audio-video wzbogacają swoje urządzenia w dużo funkcji oraz rozwiązań stworzonych z myślą o muzyce. Należą do nich między innymi szczególnie opracowane tory sygnałowe, jakie zapewniają najwyższą jakość odtwarzanego dźwięku i gniazdo Phono zezwalające podłączenie patefonu.
Fundamentem idealnego brzmienia muzyki jest nie tylko bardzo skomplikowana elektronika, lecz także wysokiej klasy kolumny głośnikowe. Tanie głośniki mogą sprawdzać się w wypadku kina domowego, ale przy odtwarzaniu dźwięków nie zagwarantują już pożądanego efektu.