You are here

W jaki sposób kupić laptop? Jaki będzie idealny?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Jeden komputer przenośny nie jest równy drugiemu. Już na etapie przeglądania propozycji w sklepach pojawiają się fundamentalne pytania: którego laptopa wybrać?


Jedno z najczęstszych pytań, które pada w czasie wyboru notebooka, tyczy się operacyjnego systemu.
Tissot Bridgeport
Author: Tissot
Source: e-arttime.pl


Laptopy bywają wyprzedawane z systemem lub bez systemu. Laptop bez systemu operacyjnego może być nawet kilkaset złotych tańszy. Wypływa to z faktu, że producent nie wykupuje wtenczas dla niego licencji na system operacyjny jak też nie musi przez to podnosić ceny, za jaką sprzedaje urządzenie. By nie spotkać się z kłopotliwą niespodzianką, trzeba pamiętać, iż fabrykanci nie dołączają systemu na odrębnej płycie CD. Instalują go na specjalnej partycji Recovery. Gdy idzie o system Windows, to będzie on coraz to częściej przypisany do konkretnego komputera, co uniemożliwi instalację oprogramowania na innym.


Dyski TRANSCEND PSD520
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND


Kamera jest to następny nieodłączny element laptopa. Bez kamery nie możemy w pełni korzystać na przykład z wielu komunikatorów. Producenci instalują w notebookach kamery różnej jakości. Zazwyczaj spotykane posiadają rozdzielczość 1 megapixeli. Umożliwia to przyzwoitą jakość obrazu, ale zawsze możemy poszukać laptop z wyższej próby kamerą.

Podoba Ci się ten temat? Przejdź zatem do kolejnego posta i dowiedź się jakie ekstra źródło było naszą zachętą. Przyjemnej lektury!

W szczególności jeśli potrzebujesz prowadzić wideokonferencje albo pragniesz nagrywać w ów sposób tak zwane podcasty.
Coraz nagminniej w sprzedaży pojawiają się notebooki wyposażone nie jedynie w standardowe dyski HDD o wielkiej pojemności, ale także w dyski SSD (czy w inny sposób mówiąc dyski oparte o pamięć flash). Te ostatnie charakteryzują się szybszym dostępem do danych, większą trwałością oraz mniejszą wagą.