You are here

Właściwe krzesła do działania przy komputerze

Jeśli spędzamy dużo czasu będąc przed komputerem powinniśmy mieć na uwadze, że nie jest to dla nas zbyt zdrowe. Dlatego naprawdę dobrze, żebyśmy pamiętali o tym, by właściwie przygotować sobie miejsce pracy. Istotne jest, żeby posiadać dobre biurko i wziąć pod to na czym siedzimy. Jeśli, zmiana biurka jest dość trudna, to kupno krzesła jest łatwiejsze. Z tego powodu powinniśmy kupować takie krzesła komputerowe, które pozwolą nam we właściwy sposób dopasować naszą pozycję ciała, podczas spędzania czasu przy komputerze. A producenci, naprawdę się postarali i można kupić sporo różnych modeli krzeseł.
laptop
Author: Tim Walker
Source: http://www.flickr.com
Na pewno każdy znajdzie krzesło właściwe dla siebie. Nieistotne czy to będzie ktoś mały czy duży. Pośród tego asortymentu nie możemy narzekać na brak wyboru. Dlatego warto sprawdzić czy aby na sto procent krzesło, które mamy pasuje do naszego ciała. Owszem, może jak mieliśmy piętnaście lat to dane krzesło było okej, ale jeżeli podrośliśmy to musimy krzesło wymienić. Teraz warto wydawać nawet duże pieniądze w krzesło do komputera, bo owe krzesła możemy dostosowywać pod względem wysokości, jak też stopnia nachylenia oparcia. Wszystko zależy od tego, kto w danym momencie siada na krześle. Dlatego można zapłacić parę groszy więcej, żeby krzesło było dla nas odpowiednie teraz i za kilka lat również.

Gdy boli kręgosłup może warto…

Osoby, które mają pracę biurową często uskarżają się na bóle kręgosłupa. Bardzo trudno jest wysiedzieć siedem albo osiem godzin przed komputerem. Często zapominamy o tym jak powinniśmy siedzieć. Dlatego powinniśmy mieć fotele na ból kręgosłupa. Tego typu fotele, w pewien sposób, wymuszają na nas właściwą pozycję przy siedzeniu. To dobre dla kręgosłupa. Ale poza samym fotelem warto pamiętać o ćwiczeniach. Przynajmniej raz na godzinę chwilę się porozciągać. Wstać z krzesła i porobić parę skłonów.
Studenci, komputery
Author: noderat
Source: http://www.sxc.hu
A jeśli nie wiemy, jakie ćwiczenia będą dobrze wpływały na nasz kręgosłup, to możemy zawsze pójść do doktora i poprosić o przedstawienie jakiegoś zestawu ćwiczeń, który być może zmniejszy ból kręgosłupa. W dodatku jeśli siedzimy w pracy przez dużą ilość godzin przed komputerem, to dobrze byłoby, gdybyśmy po pracy jednak nie siadali znowu do komputera, ani też nie siedzieli przed telewizorem, bo to źle wpływa na kręgosłup. Korzystniejsze okaże się wyjście na basen lub pójście na spacer.