You are here

Użyj wdzięk szkła w swoim wnętrzu

Współcześnie szkliste fragmenty stają się niesamowicie popularne. A różnorodność szkła powoduje, że opcja jego użycia jest wręcz bezgraniczna.
Nie da się ukryć, że wielce plastyczne szkło stało się dziś ulubionym składnikiem architektów wnętrz oraz producentów sprzętów. Albowiem można je zespalać z rozmaitymi elementami, choćby z miedzią czy wikliną, a również wykorzystywać jego wielorakie rodzaje, jakie fantastycznie sprawdzają się dokładnie w każdym pokoju. Chyba każdy również przyzna, że oszklone ściany działowe, lub oszklone drzwi, z fazowego lśniącego szkła, w wiosenny dzień stworzą piękne, wielobarwne odcienie. A wieczorem, przy świeczkach, klimat będzie po prostu bajeczny.


słuchawki
Author: Gib Goodrich
Source: http://www.flickr.com


szkło
Author: Cezary Borysiuk
Source: http://www.flickr.com


Trzeba też przyznać, że szkło cieszy się stuleci, ogromną renomą pośród rzeźbiarzy, jacy oferują obecnie osobliwe projekty sztuki użytkowej, które bywają coraz częściej wykorzystywane w nowatorskich budynkach. Rzeczy ze szkła wyrafinowanego, tworzone są w małych kolekcjach i stanowią unikalne elementy dekoracji, w budynkach biznesowych, galeriach handlowych, kościołach, lub w portach lotniczych. Mogą to być olbrzymie rzeźby, lustra, witraże, albo artystyczne stoliki. Ze szkła projektuje się też częstokroć statuetki na trofea i mnóstwo innych rzeczy, które używamy na co dzień.
Niewątpliwie, szkło ujmuje ludzi już od antyku. Jest bezpieczne nawet dla alergików i sprawdza się też w pokoju dziecinnym. Dlatego i ty ulegnij jego cudowności i ozdób swoje wnętrze już dziś.