You are here

Telewizory plazmowe, LCD i telewizor LEDowy – który wybrać?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Już czas zmienić odbiornik telewizyjny na nowy? Zastanawiasz się czy wybrać telewizor plazmowy, tv wyświetlacz ciekłokrystaliczny, czy telewizor ledowy? Przedstawione informacje pomogą Ci w wyborze, wskazują one wady i zalety wymienionych telewizorów. W celu uzyskania szerszych informacji dotyczących konkretnych modeli polecamy obejrzeć ofertę jaką prezentuje sklep internetowy rtv.
Przy doborze telewizora kluczowa jest wielkość ekranu, rozdzielczość oraz trwałość.
Również możemy zasugerować się producentem, najbardziej znane są telewizory panasonic, tv samsung, telewizory lg, które przedstawiają od niedawna nowe telewizory 3D, jak również często kupowane są telewizory sony.

Często występującą wadą telewizorów plazmowych jest powstawanie lokalnych wypaleń na powierzchni ekranu.

Nie masz zamiaru, żeby interesujące teksty Cię ominęły? Więc zapewne spodoba Ci się kluczowa witryna (http://lemonroom.pl/fototapety-do-kuchni-25-do-kuchni.html), na której możesz przejrzeć nowe posty.

Zdarza się to przy zbyt długim eksponowaniu tego samego najczęściej białego logo stacji telewizyjnej. Producenci telewizorów plazmowych aby zapobiec temu stosują powolne, praktycznie nie zauważalne dla odbiorcy przesuwanie całego obrazu. W matrycach telewizorów LCD wypalają się zazwyczaj pojedyncze piksele, podczas gdy w plazmach są to niestety całe grupy pikseli.

Płyty ogniochronne firmy Knauf
Author: Knauf Sp. z o.o.
Source: Knauf Sp. z o.o.
W telewizorach LEDowych dzięki sposobie działania diod i dość szerokim spektrum barw obraz jest niezwykle wyraźny.

Przedstawiany artykuł jest bardzo interesujący, ale bez ociągania przeczytaj też podobny opublikowany tutaj w innym serwisie post - on również jest warty uwagi.

Telewizory te mają niezwykle realistyczne odwzorowanie barw, czerni oraz półcieni. Dodatkową zaletą telewizorów wyprodukowanych w technologii LED jest duża stabilność obrazu. Zużycie energii w tych telewizorach jest zdecydowanie mniejsze, a trwałość ekranów LED zdecydowanie jest lepsza od trwałości LCD.

Wraz z popularyzacją kina 3D, nadeszła pora na wprowadzenie trzech wymiarów także w standardowych telewizorach. Na pewno minie trochę czasu zanim trójwymiarowy obraz stanie się w Polsce powszechnie stosowanych standardem, ale na rynku są już dostępne pierwsze modele telewizorów umożliwiających wyświetlanie telewizji 3D. Takie telewizory znajdują się w ofercie firm Panasonic, Samsung a także LG

Specyfikacje i opisy techniczne telewizorów koncentrują się wokół ekranu i dźwięku. Ocena jakości wyświetlanego obrazu jak i walorów dźwiękowych telewizora na bazie parametrów nie jest prostym zadaniem, dlatego tak ważna jest umiejętność rozszyfrowywania skomplikowanych danych technicznych poszczególnych modeli telewizorów. Ułatwia to świadomy wybór i jest gwarancją doskonałego zakupu.

Telewizory marki Philips
Author: Philips
Source: Philips
Wybór wielkości telewizora zależy od Twoich potrzeb, preferencji i miejsca, w którym zamierzasz go umieścić. Odpowiednia przekątna ekranu bez wątpienia wpływa na komfort oglądania. Kupując nowy telewizor czy inny zwróć uwagę również na format obrazu. Najczęściej spotykane formaty to format panoramiczny i format tradycyjny. Dodatkowo niezwykle ważna jest również jego rozdzielczość - im większa rozdzielczość, tym wyraźniejszy obraz wyświetlany jest na ekranie. Od tego parametru zależy jakość tego, co oglądasz, a dokładnie, ile jesteś w stanie zobaczyć szczegółów obrazu.

Istnieje również wiele innych parametrów takich jak kontrast, kąt widzenia, czas reakcji matrycy i częstotliwość odświeżania, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas zakupu telewizora. Za każdym razem musi być dobrze zaplanowany, aby zakupiony sprzęt odpowiednio działał przez lata.Źródło: