You are here

Szybki przegląd tabletowego rynku w obecnych czasach - parę przydatnych wskazówek dla kupujących te urządzenia.

Do niedawna jeszcze mało kto przypuszczał, że podczas zaledwie paru lat sprzęty z dotykowymi ekranami zrewolucjonizują rynek mobilnej rozrywki i telefonów. Jednak rewolucja już nastąpiła, dzisiaj zdecydowana większość kupujących nowy telefon wybiera dotykowy smartfon zamiast tradycyjnego aparatu z klawiszami, a tablety biją rekordy popularności sprzedaży. Nastąpiło to wszystko raptem w przeciągu kilku lat, gdy z mało znanych elektronicznych ciekawostek stały się jednymi z najczęściej wybieranych sprzętów, popularnością przewyższając nawet laptopy.
apple
Author: Johan Larsson
Source: http://www.flickr.com
Przeciętny tablet to tak naprawdę ekran z dotykową powierzchnią włożony do cienkiej obudowy. Tablety mogą pracować bez klawiatury, chociaż rzecz jasna nie ma żadnego problemu, żeby ją podłączyć, a ich bardzo duża popularność wzięła się głównie z wygodnego użytkowania i mobilności. Technologiczny postęp w dziedzinie tabletów jest niezwykle dynamiczny, cały czas pojawiają się nowe rozwiązania, więc jeśli ktoś będzie zainteresowany zakupem takiej zabawki, to powinien sprawdzić najnowszy tablety ranking, aby zorientować się, co warto zakupić - link do ciekawej strony.Konkurencja wśród wytwórców tabletów jest bardzo duża - na światowych rynkach swoje sprzęty oferuje kilku największych graczy i wiele mniejszych firm, chcących także coś zagarnąć z tego wielkiego tortu. Najbardziej rozpoznawalnym wytwórcą markowych tabletów na świecie stał się Apple, do dnia dzisiejszego sprzęty z nadgryzionym jabłkiem są marzeniem milionów ludzi. Apple promuje
Asus
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
swój własny system operacyjny, pozostali producenci stawiają tu na dostępne ogólnie rozwiązania, czyli Windows i Android.


Świetne jakościowo sprzęty robi firma Asus, kojarzona do tej pory raczej ze sprzętem komputerowym. Każdy nowy asus tablet to nie tylko doskonałe parametry i osiągi, ale również doskonałe wzornictwo i solidność, trudno więc być zdziwionym, że urządzenia tej firmy przodują w rankingach sprzedaży, pomimo że są dość drogie. Na rynku jest też dużo tańszych, ale jednocześnie dobrych i solidnych tabletów, na przykład takie urządzenia oferuje polski producent urządzeń elektronicznych, czyli Goclever - tablety.