You are here

System o nazwie Android - nie tylko do telefonów komórkowych!

Android jest to jeden z najmocniej teraz popularnych systemów operacyjnych, który to w rzeczywistości wręcz przejął sieć - i to nie internetową, ale komórkową. W teraz obecnej chwili znaczna cząstka telefonów typu komórkowego posiada wewnątrz siebie ten konkretny system, lecz powoli przebijają się też inne, rodzaju dla przykładu Windows 8 oraz nowsze.
maszyny
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com


Do tej pory jednakże android posiada bardzo wielu sympatyków, którzy nawet i nie wyobrażają sobie swoich sprzętów z innego typu systemem. Spowodowało to, iż android rozpoczął ukazywać się nie tylko w komórkach.


android
Author: Linux Screenshots
Source: http://www.flickr.com


Jak się obecnie okazuje system stosowany w zdecydowanej większości sprzętów "małego kalibru" typu tak zwanego "mobilnego" opiera się w sposób ścisły na androidzie. Jest to spowodowane tym, że ów system jest łatwy w użyciu oraz umożliwia instalowanie na swoje urządzenie wiele ciekawych aplikacji, które mogą pomóc w wielu sprawach. Na czym jednakże odnajdziemy androida oprócz napomkniętych wyżej telefonów typu komórkowego? A więc ponad wszystko na w obecnej chwili niewiarygodnie popularnych smartfonach, bez których to naprawdę bardzo spora liczb osób już nawet nie wyobraża sobie swojego dnia - możliwości jakie dokładnie one za sobą niosą w złączeniu z androidem, maja możliwość przekształcić się bawet i w osobisty organizer naszego całego dnia. Poza nimi dobrze jest wiedzieć też, że android to system doskonały przy tabletach, czy nawet netbookach. Innym urządzeniem, w którym to znajdziesz androida bywa też czytnik książek typu elektronicznego zwany też czytnikiem ebook.
Obojętnie jednak jakby to nie było - android bywa systemem bardzo złożonym oraz ma kilka stopni aktualizacji. Gdy kupujemy jakiś sprzęt z androidem, dobrze jest zwrócić szczególną uwagę na numer sytemu!