You are here

Sprzęty szpiegowskie dla zwyczajnego użytkownika – długopis oraz zegarek z kamerą

Kamery nie służą tylko do produkowania filmów, które są później emitowane w kinach nie mamy na myśli nawet kamery w telefonach komórkowych, kamerkach typu GoPro lub w autach. Chcemy poruszyć zupełnie, według nas temat – ciekawią nas kamery do szpiegowania.


zegarek szpiegowski
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Czego chcemy od tego rodzaju urządzenia? Oczywiście zachowania kompletnej dyskrecji. Wyzwanie jest dość wymagające, zwłaszcza kiedy zarazem obraz jak i dźwięk powinny być zapisane w jakości HD. Dla fachowców w branży szpiegowskiej nie jest to już żadnym wyzwaniem, gdyż produkowane są kamery o wymiarach nie większych niż 5 milimetrów, które mają wbudowaną funkcję nagrywania obrazu w rozdzielczości 1920x1080! Sprawdziliśmy jeden sklep detektywistyczny, by sprawdzić do czego można wsadzić kamerkę oraz mikrofon wraz z pełnym pozostałym osprzętem. Dla ludzi interesu, jacy przeprowadzają wiele rozmów powstał specjalny długopis z kamerą. Może on nagrać film o długości 70 minut wraz z dźwiękiem w powszechnym formacie AVI w w jakości fullHD na miniSD o dowolnej pojemności. Długopis nie wyróżnia się dosłownie niczym…z zewnątrz, ponieważ wewnątrz a w właściwie w górnej części wbudowany jest port USB wraz z SD, natomiast dolna część wciąż może być używana jako długopis. Kamera zainstalowana jest powyżej skuwki, tak aby można było nagrywać z poziomu kieszeni w marynarce. W ofercie jest także zegarek szpiegowski z wbudowanym wyłącznie dyktafonem – genialny do nagrywania rozmów biznesowych jak również sądowych rozpraw lub wraz z kamerą do bardziej wymagających. Kamera uruchamiana jest po wciśnięciu guzika na bocznej obudowie i ma możliwość nagrywania do 70 minut na pamięć wewnętrzną o łącznej pojemności 8 GB.


Niektóre modele posiadają wbudowane diody IR dzięki czemu kamera będzie rejestrowała obraz przy niewystarczającym świetle.


Sprzęt szpiegowski nie muszą być wykorzystywane wyłącznie do szpiegowania osób trzecich, lecz także gdy potrzebujemy w tajemnicy nagrać rozmowę biznesową albo chcemy mieć nagranie poświadczające o naszej niewinności.