You are here

Składowanie elektrycznych odpadów – co robić ze zużytym sprzętem? Czy wiesz, w jaki sposób poradzić sobie ze starym sprzętem?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Prawdą jest, że obecnie mamy większą wiedzę na temat ochrony środowiska, czy lepiej – konieczności jego ochrony. W szkołach, w mediach, przy rozmaitych nawet nie powiązanych z tą kwestią okazjach, próbuje się mówić czy też przypominać o tym, abyśmy w miarę możliwości jak najlepiej dbali o środowisko. Oczywiście, nikt nie wymaga tego, byśmy się angażowali od razu w różnego organizacje, jednak wystarczy, że będziemy każdego dnia dbali o nasze własne otoczenie i byśmy przyjęli nawyki, które pomagają w utrzymaniu środowiska w jak najlepszym stanie.
agd
Author: sailn1
Source: http://www.flickr.com
Pod tym względem możemy robić w praktyce wiele – odpowiednio segregować śmieci, stosować wielokrotnie te artykuły, które da się użyć więcej razy (na przykład opakowania), czy też wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny we właściwe miejsca (czytaj więcej o Utylnia). O ile o tych pierwszych sprawach udaje nam się z reguły pamiętać, o tyle z pozbywaniem się elektrośmieci w należyty sposób wciąż wielu z nas ma problemy. Odpady tego rodzaju nie powinny być składowane z innymi artykułami. Często o tym niestety zapominamy i czy to zużyte baterie, czy też niepotrzebne kable bądź jakiś zepsuty sprzęt, wyrzucamy najzwyczajniej w świecie w to samo miejsce, gdzie gromadzimy odpady typu jedzenie czy makulatura. Tymczasem nie powinno się tego robić tylko oddawać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny zawsze do miejsc i punktów, które przyjmują tego typu odpady.
Miejsca, o jakich mowa zlokalizowane są przeważnie w taki sposób, abyśmy mogli bez kłopotu je odnaleźć i pozbyć się zbędnych przedmiotów. Nierzadko są to między innymi punkty zlokalizowane przy sklepach sprzedających sprzęt elektryczny. Można wtedy bez problemów zostawić niedziałający telewizor, aparat, czy akumulator. Nierzadko także sklepy gwarantują zniżki na nowy sprzęt konkretnego typu, w momencie, gdy dotychczasowy zostanie oddany do sklepu podczas robienia zakupów – wtedy możemy więc na tym nawet dodatkowo zarobić . Ochrona środowiska tak, czy inaczej się opłaca i warto o niej pamiętać. Za przyrodę odpowiada każdy z nas, tak więc wywiązujmy się z tej roli jak najlepiej i przypominajmy o tym innym.