You are here

Rynek komórkowej telefonii oraz dylematy, jakie stawia przed użytkownikami internet.

Chociaż operatorzy komórkowej telefonii wymyślają coraz lepsze propozycje oraz robią coraz więcej reklam do których spraszają coraz to więcej sław, internet stawia przed osobami, które chcą się komunikować klasycznie przez telefon lub za darmo dużo możliwości.
Nature
Author: Historyworks
Source: http://www.flickr.com


 


Samsung Chromebook
Author: Samsung
Source: Samsung


Wystarczające jest, że będziemy mieć łączność z internetem, a poprowadzimy rozmowę z każdym, kto także ma dostęp do internetu, chociaż od czasu do czasu też należy połączyć się z centrala voip. Potrzebny będzie komputer lub smartphone, komfortowa miejscówka oraz trochę czasu wolnego, aby czerpać radość z rozmowy. A co jeśli chcemy mieć telefon komórkowy z którego pomocą będziemy mogli łączyć się ze wszystkimi platformami?


 


Otóż jest taka możliwość. Jest to technologia pod tajemniczą nazwą VoIP (ang. Voice over Internet Protocol – Głos przez Protokół Internetowy). Jest to technologia przekazywania głosu przez internet. Operatorzy VoIP, którzy posiadają centrala - strona polecana w temacie - voip są w stanie zaoferować niewysokie ceny połączenia głosowego dzięki temu, że nie muszą trzymać drogiej infrastruktury komórkowej sieci.


telewizor plazmowy
Author: Eurritimia
Source: http://www.flickr.com


Ceny za takie rozmowy również są atrakcyjne i konkurencyjne, a operatorzy VoIP oferują często rozmowy międzykrajowe za darmo w obrębie tej samej sieci. Do wykonania połaczenia przez VoIP niezbędny będzie dostęp do Internetu szerokopasmowego, aby skutecznie połączyć się z centrala voip i telefon (www.maxcom.pl/pl/21-telefony-stacjonarne) IP lub komputer.
Jeśli nie posiadamy telefonu IP i nie chcemy go kupić to możemy bez ponoszenia większych kosztów zakupić bRAMkę VoIP, którą musimy podłączyć do routera, a do niej nasz telefon - centrala voip często oferuję taką bramkę swoim klientom za małe pieniądze. Bramkę możemy skonfigurować z pomocą komputera domowego.