You are here

Routery bezprzewodowe

Zwiększająca się ilość mobilnych tabletów oraz komputerów zaczęła sprawia, że coraz częściej pojawia się konieczność zamontowania w biurze albo domu bezprzewodowego routera. Te sprzętu mają niewielkie rozmiary, podłącza się do nich łącze internetowe z zewnątrz i po odpowiedniej konfiguracji można korzystać z większej ilości urządzeń.

Zakupy online
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Bardzo dużą zaletą routerów jest możliwość używania bezprzewodowej sieci, urządzenia nie muszą być połączone fizycznie za pomocą kabla, ale mogą się łączyć bezprzewodowo. W sprzedaży jest ogromna liczba najróżniejszych routerów, różniących się konfiguracją i funkcjami dodatkowymi.

Część z nich, jak na przykład Router Asus RT-N16 (90-IG0D002M01-3EA0Z) posiada dodatkowo serwer pamięci masowej, który umożliwia przechowywanie plików z podłączonych do routera sprzętów. Model ten wyposażony jest w 3 anteny, zapewniające stabilny, silny poziom sygnału, dzięki temu doskonale sprawdzi się w większych biurach czy domach. Jest bardzo łatwy w instalacji, oczywiście obsługuje większość najważniejszych protokołów bezpieczeństwa i posiada wejście USB.

Do podobnego zastosowania wykorzystać można Router Tp-Link TD-W8960N. Model ten ma zgodność z protokołem ADSL2+ i gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w domu lub niewielkiej firmie. Prosta konfiguracja pozwala na sprawne utworzenie sieci bezprzewodowej, a funkcja dzielenia plików może się przydać, gdy z sieci będzie korzystało paru użytkowników. Ten egzemplarz routera jest dwu antenowy, podobnie jak inne urządzenie z tej rodziny, czyli Router Tp-Link TL-MR3420. Oprócz zwykłych funkcji Tp-link umożliwia wykorzystanie sieci 4G, starczy do niego podłączyć modem operatora i cieszyć się szybkim, mobilnym internetem, sama instalacja jest intuicyjna i prosta. W temacie mobilności interesujące funkcje przedstawia . On również obsługuje współdzielenie sieci mobilnej 3G, ale poza tym projektanci wyposażyli go w baterię. Dzięki temu router można w dowolnej chwili odłączyć z domowej sieci i zabrać ze sobą, dzięki 3G można korzystać z jego funkcji niezależnie od miejsca.