You are here

Przemysł spożywczy i farmaceutyczny są niezwykle wrażliwe na wszelkiego typu niedopatrzenia - przecież chodzi o nasze zdrowie i życie

Ktoś, kto nie obraca się na co dzień w dziedzinie spożywczej czy farmakologicznej, może sobie nawet nie wyobraża ile przeróżnego rodzaju formalności należy spełniać oraz ile atestów mieć, żeby móc działać w tym biznesie.
Jest to rzecz jasna wymuszone dbaniem o zdrowie kupujących.


USB
Author: Boatbuilder
Source: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:OSB.jpg


Jeśli Twoja praca powiązana jest z jedzeniem lub suplementami diety, to zapewne wiesz, co to jest wzorcowanie termometrów. Przeciętny obywatel nie będzie miał o tym bladego pojęcia. Wzorcowanie termometrów polega na tym, że raz na jakiś czas należy oddać instrumenty, które sprawdzają temperaturę lub ciśnienie, kontroli i sprawdzić czy rzeczywiście działają jak należy. Jest to bardzo ważne dla przedsiębiorstw, które mają lodówki, suszarki i podobnego rodzaju sprzęt. Kontrola oczywiście musi odbyć się w Autoryzowanym laboratorium i wtedy taki aparat pomiarowy otrzymuje certyfikat. Tylko wówczas może być zgodnie z prawem stosowany na przykład w spółkach spożywczych.


firma - zbliżenie
Author: Manuel
Source: http://www.flickr.com


W każdej przychodni, warsztacie samochodowym lub laboratorium badawczym przyda się zasilacz laboratoryjny. Służy on do uruchamiania różnych układów elektrycznych. Dobry zasilacz laboratoryjny powinien posiadać mocną osłonę oraz spory wyświetlacz, najkorzystniej typu LED. Powinien także mieć zabezpieczenie przeciwzwarciowe.
Jest to szalenie istotne, ponieważ musi być wbudowany w zasilaczu wewnętrzny układ chroniący przed uszkodzeniem. Zatem ważne jest, aby kupić zasilacz z wymaganym atestem jakości.