You are here

Podstawowe zasady projektowania stron internetowych

Internet stał się jednym z największych potęg marketingowych. Coraz większa ilość firm zdaje sobie sprawę z konieczności stworzenia funkcjonalnych i przyjaznych dla użytkowników portali internetowych. Aby pozyskać nowych użytkowników, firmy wydają fortuny na wysokiej klasy webmasterów i grafików. Zastanówmy się zatem, jak powinna wyglądać perfekcyjna strona internetowa?
E-biznes, internet
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Są w tej sprawie, dwa kluczowe punkty widzenia. Pierwszy mówi, że strona ( Sprawdź teraz ) internetowa powinna przykuwać uwagę i być odpowiednio zaprojektowana pod względem graficznym. Druga opinia sugeruje, że najlepiej sprawdzają się strony proste, bez zbędnych ornamentów. Z analiz organizacji które zajmują się optymalizacją stron internetowych wynika, że internauci wybierają te strony, które wyglądają wyjątkowo, a co za tym idzie, drogie w zaprojektowaniu i utrzymaniu.

Którą opcję zatem wybrać? Najczęściej racje leżą gdzieś po środku. Przy tworzeniu strony należy mieć na uwadze specyfikę grupy docelowej, do której będzie ona adresowana.Istotna jest również specyfika branży, której strona (Sprawdź stronę Www) ma dotyczyć. Korzyści płynące z posiadania profesjonalnej pierwszej strony, wychodzą poza przychody osiągane za pośrednictwem internetu. Jest ona bowiem wizytówką firmy, którą klienci zapamiętują nawet, jeśli sama transakcja nie zostanie zrealizowana za pomocą internetu. Jeśli pragniemy posiadać dobrze wykonaną stronę, najlepiej oddać witrynę w ręce specjalistów. W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę szukane usługi i miasto, np. „projektowanie stron internetowych Wrocław” lub wejdźmy na adres.

Internauci cenią sobie nie tylko walory artystyczne projektu strony, ale również łatwość obsługi. Nieprzejrzysty i niezbyt szybki proces rejestracji często denerwuje użytkowników. Dlatego też projektanci stron internetowych powinni tworzyć strony łatwe w obsłudze, estetyczne i przyjazne użytkownikowi.

Jeśli myślimy o założeniu własnej strony internetowej, należy zgłosić się do agencji interaktywnej. Zajmuje się ona poprawą funkcjonalności portali internetowych, ułatwia poruszanie się po serwisie, zwiększa ilość odwiedzin na stronach oraz wzrost zaufania do portalu. Warto zaglądać na fanpage agencji interaktywnych, ponieważ nie rzadko pojawia się promocja na facebooku, dzięki której pewne usługi firma wykonuje w obniżonych cenach.

Źródło: