You are here

Plusy wykorzystywania zaawansowanego oprogramowania i specjalistycznych narzędzi w działaniu firmy.

W dobrze zarządzanym przedsiębiorstwie trudno jest dzisiaj się obejść bez należytego wsparcia informatycznego. W zasadzie do wszystkich obszarów działalności firmy można używać zaawansowanych systemów i programów, a w dużej części branż wykorzystuje się także specjalistyczne oprogramowanie, które wspomaga konkretne operacje. Podstawą w większych firmach jest oprogramowanie ERP, pomaga ono w prowadzeniu codziennej sprzedaży i ewidencji magazynowej, a także realizuje funkcje księgowe, kadrowe i płacowe.


Program lojalnościowy
Source: www.spiceupyourblog.com
Pakiety ERP złożone są z kilku oddzielnych modułów, obsługujących wszystkie zachodzące procesy, bardzo usprawniając przy tym funkcjonowanie przedsiębiorstwa i przyspieszając dostęp do informacji. Firmy mające wydajne, dobrze wdrożone oprogramowanie (tutaj) ERP są znacznie bardziej konkurencyjne i wydajniejsze od tych, które takiego informatycznego wsparcia nie posiadają. Z tego też powodu coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie takich systemów, mimo że będzie się to wiązać z dużymi kosztami i sporymi zmianami w organizacji firmy - link do strony Incube.

Lecz dynamiczny rozwój informatyki i coraz większa powszechność zintegrowanych systemów ERP w firmach sprawił, że dzisiaj coraz częściej samo uruchomienie pakietu ERP nie wystarcza. Stąd też rosnącą popularność zdobywa obecnie oprogramowanie (oprogramowanie CATIA - cadsol.pl) business intelligence, dające znacznie większe możliwości analityczne, niż klasyczny system ERP. Systemy ERP cały czas zbierają informacje o dokumentach, zaś przy systemach BI dane te są agregowane, dzięki czemu można je przetwarzać w bardzo wielu płaszczyznach.


Biuro w firmie
Author: Garrett Coakley
Source: http://www.flickr.com
Daje to znacznie większe analityczne możliwości, które pozwalają na dużo sprawniejsze podejmowanie istotnych dla funkcjonowania firmy decyzji. W wielu firmach spore znaczenie mają także zaawansowane programy, na przykład program do budżetowania czy oprogramowanie do projektów układów elektrycznych czy budowlanych. Za ich pomocą da się wykonywać rzeczy, z jakimi klasyczne oprogramowanie ERP sobie nie radzi, w większości przypadków umożliwiając prowadzenie swojej firmy na odpowiednio wysokim poziomie.