You are here

Plusy wykorzystywania zaawansowanego oprogramowania i specjalistycznych narzędzi w działaniu firmy.

W dobrze zarządzanym przedsiębiorstwie trudno jest dzisiaj się obejść bez należytego wsparcia informatycznego. W zasadzie do wszystkich obszarów działalności firmy można używać zaawansowanych systemów i programów, a w dużej części branż wykorzystuje się także specjalistyczne oprogramowanie, które wspomaga konkretne operacje. Podstawą w większych firmach jest oprogramowanie ERP, pomaga ono w prowadzeniu codziennej sprzedaży i ewidencji magazynowej, a także realizuje funkcje księgowe, kadrowe i płacowe.


Program lojalnościowy
Source: www.spiceupyourblog.com
Pakiety ERP złożone są z kilku oddzielnych modułów, obsługujących wszystkie zachodzące procesy, bardzo usprawniając przy tym funkcjonowanie przedsiębiorstwa i przyspieszając dostęp do informacji. Firmy mające wydajne, dobrze wdrożone oprogramowanie (tutaj) ERP są znacznie bardziej konkurencyjne i wydajniejsze od tych, które takiego informatycznego wsparcia nie posiadają. Z tego też powodu coraz więcej firm decyduje się na wdrożenie takich systemów, mimo że będzie się to wiązać z dużymi kosztami i sporymi zmianami w organizacji firmy - link do strony Incube.

Lecz dynamiczny rozwój informatyki i coraz większa powszechność zintegrowanych systemów ERP w firmach sprawił, że dzisiaj coraz częściej samo uruchomienie pakietu ERP nie wystarcza. Stąd też rosnącą popularność zdobywa obecnie oprogramowanie business intelligence, dające znacznie większe możliwości analityczne, niż klasyczny system ERP. Systemy ERP cały czas zbierają informacje o dokumentach, zaś przy systemach BI dane te są agregowane, dzięki czemu można je przetwarzać w bardzo wielu płaszczyznach.


Biuro w firmie
Author: Garrett Coakley
Source: http://www.flickr.com
Daje to znacznie większe analityczne możliwości, które pozwalają na dużo sprawniejsze podejmowanie istotnych dla funkcjonowania firmy decyzji. W wielu firmach spore znaczenie mają także zaawansowane programy, na przykład program do budżetowania czy oprogramowanie do projektów układów elektrycznych czy budowlanych. Za ich pomocą da się wykonywać rzeczy, z jakimi klasyczne oprogramowanie ERP sobie nie radzi, w większości przypadków umożliwiając prowadzenie swojej firmy na odpowiednio wysokim poziomie.