You are here

Plusy płynące z obecności elektroniki w przemyśle

Praktycznie wszystko jest dziś automatyczne; niezwykle mało przedmioty wykonuje się współcześnie w sposób ręczny w całości. Naturalnie nie wszystko da się wykonać poprzez roboty - i dobrze, ponieważ w przeciwnym wypadku ziściłyby się ciemne scenariusze. Daleki jestem od potępiania współczesnej technologii i wynikającej z niej automatyzacji, wręcz przeciwnie - jest to według mnie zjawisko wartościowe, ogranicza bowiem koszta fabrykacji co w bezpośredni sposób wpływa na cenę końcową wyrobu.

Automatyka przemysłowa
Author: connectors distribution box
Source: http://www.flickr.com
Wszechobecność robotów powoduje konieczność wyprodukowania modułów. Wiele przedsiębiorstw elektronicznych na potrzeby automatyki przemysłowej skonstruowało oddzielne rodzaje wyrobów. Takim przykładem są produkty dedykowane dla przemysłu, fabrykowane przez niemiecką wiodącą firmę.Linia produktów nosi nazwę Siemens Logo. Może to być w pierwszej chwili zwodzące, wyraz "logo" bowiem na ogół kojarzony jest z rysunkiem czy symbolem firmowym a nie serią artykułów przeznaczonych dla automatycznych linii przemysłowych. Jednakże takowa pomyłka może się przydarzyć tylko niezorientowanej osobie. Profesjonaliści od razu wiedzą o jakiego rodzaju asortymencie mowa.

Gdy potrzebne nam wysokiej próby sterowniki jakie nie sprawią nam kłopotu zapewne przetestujemy ofertę wyżej wspomnianej firmy. Możemy dostać np. sterowniki, jakimi można jednocześnie kierować kilkoma przyrządami.
Automat
Author: connectors distribution box
Source: http://www.flickr.com
Oczywiste jest, że artykuły z serii Siemens Logo współdziałają z przemysłowymi systemami komputerowymi. Możliwe jest oczywiście zamówienie wraz z wyselekcjonowanym artykułem indywidualnego programu.

Produkty tej serii są wykonywane w ten sposób aby można było zadysponowany system bardzo łatwo odmienić, poszerzyć czy czasowo zmniejszyć. Rzecz jasna gdy zmienimy z jakiegoś powodu kierunek produkcji często starczy zmiana programu i prawie bezboleśnie dostosowujemy się do szybko modernizujących się wymogów gospodarki. Nie było by to wykonalne gdyby nie zaawansowany proces automatyzacji.

Jest on również korzystny z ekonomicznego punktu widzenia - branża automatyki przemysłowej utrzymuje pełną sieć pokrewnych firm produkujących na jej potrzeby przeróżnego typu elementy; zaczynając od kabli po oprogramowanie.