You are here

Osuszenie budynku jako efektywny sposób na walkę z wilgocią w mieszkaniu

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Wilgoć to jeden z najistotniejszych problemów w bardzo wielu domach i mieszkaniach. A to właściwie wstęp do poważniejszych konsekwencji. Żeby walczyć z wilgocią, niezbędne jest precyzyjne osuszanie budynków. Należy więc dowiedzieć się, czym jest dokładnie i jak prawidłowo je wykonać.


Najczęstszą przyczyną pojawiania się wilgoci w naszych domach jest brak prawidłowej izolacji.


W szczególności na skutek deszczowej pogody może wyjść na jaw, że istniejące izolacje są w dużej mierze za słabe. Inną przyczyną jest także niewłaściwe izolowanie termiczne przegród zewnętrznych. Na skutek różnic temperatur mogą pojawić się miejsca, w jakich natychmiast zauważymy rezultaty tego typu procesów w postaci brzydkich, nieładnych plam na ścianie i suficie.


ogląd - dom
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


W codziennym wykorzystywaniu obiektów zazwyczaj wilgoć pojawia się w głównej mierze w kuchni w trakcie gotowania czy też w łazience w trakcie codziennych kąpieli. Oprócz tego ludzie również wydychają wilgotne powietrze. To wszystko może doprowadzić do późniejszych problemów z wilgocią. Jeżeli dodatkowo system wentylacyjny nie jest sprawny, nadmiar wilgoci nie zostanie właściwie usunięty.


kontrola
Author: Riccardo Fissore
Source: http://www.flickr.com


Nadruki na meblach
Author: Kare Design
Source: Kare Design
Zanim rozpoczniemy osuszanie całego mieszkania, musimy szczegółowo sprawdzić, co jest powodem wystąpienia wilgoci. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić o wsparcie specjalistę, który szczegółowo wybada przyczyny również w kwestii budowy całego budynku. Najskuteczniejszym sposobem na zapobieganie kłopotom zbytniej wilgotności w mieszkaniu jest wysuszenie budynku za pomocą specjalnych nagrzewnic umieszczanych w zawilgoconych pomieszczeniach. Ogrzewają one powietrze, co równocześnie przyczynia się do odparowywania wilgoci z warstw powierzchniowych muru, aż do uzyskania oczekiwanej równowagi. W tej sytuacji bardzo istotna jest właściwa wentylacja - skorzystaj z promocji na serwis klimatyzacji domowej wrocław: http://purevent.pl/serwis-wentylacji-klimatyzacji/ - pomieszczeń, gdyż tylko wówczas osuszanie ścian ciepłym powietrzem może okazać się skuteczne.


W przypadku bardzo małej skali kłopotów z wilgotnością zwykle wystarczające wydają się domowe sposoby na osuszenie pomieszczeń. Niestety wielokrotnie okazuje się, że poziom wilgotności jest bardzo wysoki. Wówczas niezbędna może być pomoc specjalisty. Warto w takich przypadkach jak najszybciej skontaktować się z fachowcami.