You are here

Opracowałeś jakieś nowoczesne rozwiązanie? Musisz jak najszybciej zgłosić je do urzędu patentowego!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi zbija pokaźne majątki na tym, iż wpadną na jakieś innowacyjne rozwiązanie, które ułatwia milionom osób na całym świecie codzienne życie. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, iż era wynalazków jest już dawno za nami, jednak okazuje się, że właściwie każdego dnia wymyślane są jakieś nowości, z których część dokonuje prawdziwą rewolucję w życiach milionów ludzi.
Jeżeli chociaż trochę interesujesz się tego typu sprawami, niewątpliwie wiesz dobrze, o czym jest mowa.


sprzęt elektroniczny do utylizacji
Author: Hanan Cohen
Source: http://www.flickr.com


Opatentuj swój wynalazek


Jeżeli akurat wymyśliłeś jakieś innowacyjne rozwiązanie, z którego jesteś mocno dumny, wówczas zdecydowanie powinieneś jak najszybciej zgłosić się do urzędu patentowego i tam opatentować swój wynalazek. Wprawdzie na początku to nieco kosztuje, a jednocześnie wymaga sporo zaangażowania, bowiem urząd patentowy wymaga, żeby przedstawić mu prototypy owych wynalazków, jednak z pewnością w przyszłości nie będziesz tego żałować jeśli Twój wynalazek jest właśnie tego warty i zrewolucjonizuje świat. Nie od dzisiaj wiadomo, że trzeba w siebie wierzyć, zatem z pewnością powinieneś iść tą drogą jeżeli uważasz, iż naprawdę wymyśliłeś coś godnego uwagi.


prototypy
Author: Andreas Trojak
Source: http://www.flickr.com


Co jeżeli się nie zgłosisz do urzędu patentowego?


Jeśli Twój wynalazek osiągnie sukces, a jednocześnie nie będzie zarejestrowany, wtedy może okazać się, że ktoś inny zrobi to przed Tobą i wtedy będzie mógł czerpać wyłączne zyski z danego wynalazku, a tego oczywiście byś nie chciał.
Jednocześnie w takim przypadku trzeba udowodnić, iż faktycznie wymyśliło się daną rzecz w konkretnym czasie, a to czasem nie jest takie proste.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, spójrz na treść (https://www.happytree.com.pl/rodo-niszczenie-dokumentow-zawierajacych-dane-osobowe/) znajdujące pod tym linkiem, znajdują się tam inne informacje, które będą dla Ciebie interesujące.

Jeśli chcesz uniknąć tego rodzaju problemów, wtedy bez wątpienia powinieneś wszystko rejestrować!