You are here

O smartfonach dziś i wczoraj. Od pierwszych dzwonków do biblioteki muzycznej w telefonie.

Żyjąc w obecnych czasach, mamy szansę być naocznymi świadkami faktycznej rewolucji technologicznej. Rozmiar zmian jest jest najłatwiej dostrzegalny na przykładzie telefonów komórkowych.


Ich pierwowzory,
galaxy
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
które zdobyły rynek niemal dwadzieścia lat temu w ogóle nie przypominały supernowoczesnych smartfonów, którymi posługujemy się dziś, a ich wygląd z pewnością mógłby rozśmieszyć obecnych dwudziestolatków. Wielkie „cegły” z odstającymi antenkami, monofnicznymi sygnałami, niewielkimi czarno-białymi ekranami oraz prostym menu, które kiedyś zdawały się być szczytem osiągnięć technologicznych, dziś co najwyżej wzbudzają uśmiech politowania i łezkę nostalgii.
W międzyczasie mieliśmy okazję użytkować trochę bardziej nowoczesnych modeli telefonów. Producenci zaczęli wypuszczać na rynek komórki z dyktafonami, aparatami fotograficznymi, różnorodnymi grami zręcznościowymi i innymi przydatnymi funkcjami. Prawdziwym przełomem w historii telefonii komórkowej okazało się jednak wynalezienie inteligentnych telefonów dotykowych. Smartfony, takie jak Sony Xperia M2, LG Leon czy Samsung Galaxy Core Prime, to tak naprawdę małe centra komunikacyjno-rozrywkowe.

Jeśli chcesz poznać większą ilość informacji na opisywane zagadnienie - poczytaj tutaj (https://anysoft.pl/) wszystko, co Cię interesuje na podobny temat.

Zobacz: Ceneo.pl. Skupiają one w sobie najważniejsze zalety normalnego telefonu, komputera osobistego, kamery, cyfrówki, elektronicznego organizera, odtwarzacza utworów muzycznych, notatnika oraz kieszonkowej konsoli do gier.
Powstanie smartfonów wywróciło rynek
lg
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
komórek do góry nogami i spowodowało gwałtowny rozwój związanych z nim branż.


Wielki wzrost stał się udziałem firm zajmujących się wytwarzaniem i sprzedażą przeróżnych akcesoriów telefonicznych. Ze względu na swoje duże wyświetlacze smartfony zaliczają się do bardzo delikatnych i łatwo uszkadzalnych urządzeń. Dlatego też niemal wszyscy ich posiadacze od razu po zakupie wyśnionego modelu sięgają po skuteczne zabezpieczenie. Ich oferta jest naprawdę bogata. W sklepach możemy znaleźć kolorowe etui uszyte z różnych materiałów, od sztucznej skóry po silikon i gumę. Osłony na smartfony wytwarzane są tak, by idealnie pasowały do konkretnych modeli komórek. Niezależnie od tego, czy posiadamy telefon Sony Xperia M2, Samsung Galaxy Core Prime czy też LG Leon, z pewnością, że istnieje dla niego perfekcyjnie dobrany futerał - zaskakujący Samsung Galax Core Prime. Opłaca się w niego zainwestować, ponieważ wydatek na naprawę pękniętego wyświetlacza jest naprawdę spory.