You are here

O czym warto pomyśleć, nabywając nowy telefon, albo mobilny komputer? W jakie rzeczy jeszcze warto się zaopatrzyć?

Laptopy oraz telefony są sprzętem bardzo podatnym na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Zdarza się, że płacimy za nie spore środki finansowe, dlatego szkoda byłoby, gdyby się szybko zniszczyły.


W jaki sposób je ochronić?


Komórka
Author: Sweex
Source: Sweex
Zdecydowanie najprościej jest o nieprzewidziane wypadki podczas przemieszczania się. To szczególnie dotyczy naszego komputera mobilnego, jakim można przypadkowo w coś uderzyć, lub też może nam wysunąć się do ręki. Dlatego też wraz z zakupem takiego sprzętu trzeba pomyśleć także o dobrej jakości etui. Dzięki niemu będziemy spokojniejsi o takie urządzenie. Gdy będziemy poszukiwać czegoś idealnego, to trzeba patrzeć na wielkość sprzętu, ażeby nie było zbyt dużo luzu wewnątrz. Chodzi tu o stabilny układ. Oprócz tego, z każdej ze stron etui powinno mieć grubszą, amortyzującą wstrząsy warstwę. Mało tego, najlepiej jeśli będzie nieprzemakalne, tym bardziej gdy planujemy dużo czasu chodzić po dworze z takim urządzeniem. Niektóre z toreb są tylko na uszkodzenia mechaniczne, dlatego dobrze jest zwrócić na to uwagę.


etui


Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
Author: Samsung
Source: Samsung


Natomiast, gdy chodzi o telefon, to tutaj co ważne należy poszukać etui (polecam) odpowiednie do danego modelu. Są one bowiem bardzo dobrze dopasowane w taki sposób, ażeby ochronić takie newralgiczne powierzchnie, jak kanty i szybkę przed rysami i innymi uszkodzeniami.


W tym wypadku jest to szalenie ważne, gdyż telefonu używamy praktycznie bez przerwy, a nawet jeśli z niego właśnie nie korzystamy to trzymamy go w kieszeni lub torebce, gdzie będzie się rysować. Gdy chcemy, ażeby jak najdłużej prezentował się ładnie, to trzeba nabyć właściwe etui.