You are here

Nowości elektroniczne - rynek zostaje przepełniony produktami w pełni pomocnymi ludziom - czy aby faktycznie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Gdy obserwujemy awans technologiczny, który ma miejsce w sferze produkcji przemysłowej dostrzec można nadzwyczaj aktywne i ekspansywne zjawisko, które z czasem doprowadza do likwidacji czynnika ludzkiego w procesie wytwórczości. Pomimo tego, iż w doktrynie trwa spór co do skutków tego typu stanu rzeczy, stwierdzić można bezdyskusyjnie, iż jest to kierunek nieodwracalny.


technologia
Author: Iwan Gabovitch
Source: http://www.flickr.com
Maszyny stosowane w masowej produkcji przemysłowej są dokładniejsze od człowieka, a ich używanie obniża koszty produkcji. Kiedy rozmyślamy o automatyzacji produkcji pierwsze skojarzenie to maszyny bazujące na napędach pneumatycznych. Czołowym wytwórcą takich silników jest przedsiębiorstwo Eaton, która specjalizuje się w produkcji napędów o nazwie Char-Lynn - . Produkty Char-Lynn proponują prawidłowo rozpoznawane układy hydraulicznego wspomagania skrętu oraz silniki hydrauliczne małych prędkości, wysokiego momentu obrotowego.

Gwarantują niezawodność oraz charakteryzują się niskimi kosztami eksploatacji. Elastyczność artykułów z linii Char-Lynn pozwala na wykorzystanie ich w zautomatyzowanej produkcji min. leków, aut oraz specjalizacji budowlanej. Mówiąc o systemach hydraulicznych, wspomnieć wypada o zaworach używanych w układaniu linii produkcyjnych. Najczęstsze przeznaczenie znajdują zawory Z2FS oraz Z2S - . Zawór Z2FS, jest wykapanym (zdwojonym) zaworem zwrotno−dławiącym przystosowanym do zabudowy międzypłytowej.


technologia
Author: darkday
Source: http://www.flickr.com
Natomiast zawór Z2S służy do odcinania strumienia oleju przy transferze w jednym kierunku, z możliwością kierowania jego otwarciem i otwieraniu swobodnego przepływu w kierunku sprzecznym. Jako nowinkę przytoczyć można fakty, iż towary firmy Eaton zastosowano z powodzeniem w budowie stadionu PGE Arena w Gdańsku. Przyrządy zastosowane przez amerykanów nadzorują i obsługują systemy przeciwpożarowe stadionu i dodatkowo system oświetlenia, opisane systemy są w pełni zautomatyzowane. Do ich obsługi nie konieczny jest udział człowieka. Więcej informacji:

Powyższe przypadki ukazują w jakim kierunku zmierza świat. Jest to droga automatów i komputerów, czas pokaże jaki będzie miał ten proces na kwestie bezrobocia i stanu zatrudnienia na ziemi.