You are here

Nowe sposoby, nowe możliwości. Jak produkować i jak dystrybuować układy scalone. Pokrótce w temacie nowych możliwości.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Ludzie od zawsze zajmowali się sprzedażą. Na początku zazwyczaj prowadzono handel barterowy, później wprowadzono walutę. Niezależnie jednak od tego, cowyznaczało cenę towaru, artykuły, które były czasochłonne w wytworzeniu, misternie zdobione oraz stworzone z wielu małych fragmentów zyskiwały wielką wartość. I gdy jednocześnie zastanawiano się, jak przyspieszyć i ułatwić produkcję takich produktów, to również ważną kwestią było, by sprzedać ją z jak najwyższym zyskiem. Dlatego wyróżniamy dwa teamy: współpracujące ze sobą dział zakupów i produkcji oraz dział sprzedaży.

Układy scalone
W obecnych czasach, by poprawić swoją pracę dział zakupów ma szereg możliwości, z których jest w stanie skorzystać. Pierwszym z nich jest dywersyfikacja kwestii dostawców. Posiadając zabezpieczenie w roli większej liczby dostawców jednakowych podzespołów jesteśmy w stanie sobie pozwolić na komfort negocjacji cenowych oraz wyboru najlepszej terminowo ewentualności. Przykładowo - produkcja uniwersalnych układów scalonych, których proces wytworzenia jest ustandaryzowany, przebiega podobnie w każdym kraju.To tak jak z produkcją Hamburgera w McDonaldzie - przepis wszędzie jest jednakowy.Kompletując listę kontrahentów również zwraca się uwagę nie tylko na cenę, ale również na jakość współpracy. Wszak o wiele łatwiej jest kooperować z przyjaznym, konkretnym człowiekiem, niż z szalonym wariatem. Dział produkcji używa za to specyficznych narzędzi, choć związanych z podobnymi kwestiami. Tu do wyboru mamy trzy główne obszary rozwojowe. Używane podzespoły, w przypadku których możemy zastąpić bardziej kosztowne - tańszymi. Kolejnym obszarem są ludzie. Przenosząc produkcję do państwa, w którym koszty zatrudnienia są niskie umożliwiamy zwiększenie naszych obrotów, przy zachowaniu jakości i technologii. I to właśnie technika jest trzecim aspektem - zobacz sklep MSelektronik.
Mając do dyspozycji modernistyczne mechanizmy przyspieszamy produkcję oraz zmniejszamy zapotrzebowanie na zatrudnienie, co umożliwia nam zwiększenie przychodów. Jednak aby osiągnąć przychody musimy wziąć na warsztat również dział sprzedaży. Sprzedający układy scalone sklep musi korzystać nie tylko z technik marketingowych, visual merchandisingu, ale również wykwalifikowanej kadry.

Powiązane z tym są także kwestie logistyczne oraz zaopatrzeniowe. Sprowadzając układy scalone sklep, a dokładniej hurtownia, musi znaleźć dla siebie również odpowiednie rynki zbytu. Stworzenie system części zamiennych odbiorców i dostawców pozwala zabezpieczyć dostawy towarów oraz ubezpieczyć się na wypadek zalegania półproduktów w hurtowniach. Jak widać jedynie zgrana współpraca wszystkich działów może doprowadzić do zadowalających dochodów i rentowności przedsiębiorstwa. Gdy któryś z elementów wyróżnia się, pozostałe muszą go nadgonić. Gorzej, gdy któryś zostaje w tyle - wtedy potrzebne są zmiany lub restrukturyzacja.