You are here

Nowe oblicze Twojego komputera czyli wybieramy obudowy do komputera

Obudowy komputerowe to jeden z tych elementów, na który przeznacza się stanowczo zbyt uwagi. Niemniej jednak forma wykonania a także właściwy dobór materiałów pełni nie mniejsze znaczenie niż projekt czy dane techniczne komputera. Zapewniają przecież nie tylko dobrą wentylację lub wyciszenie komputera lecz również sam sposób użytkowania naszego „sprzętu”.
Obudowy Lian Li
Author: silentworks
Source: silentworks
Jak jednak prawidłowo wybrać konkretne podzespoły, a jednocześnie dostosować do naszych wymagań? Warto zacząć od określenia naszego budżetu. Potem dopiero możemy prowadzić prace nad rozbudową i ustalaniem pozostałych elementów komputera (szczegóły tu: https://nano-comp.pl/pl/c/HP/22). Istnieją osoby, które są zdania obudowa ma pełnić funkcję głównie ochraniającą oraz ułatwiającą pracę. Ich oczekiwania to solidna i dosyć szczelna konstrukcja, zapewniająca ochronę znajdujących się we wnętrzu elementów. Obudowa do komputera, jeśli jest nowoczesna i chce być za taką postrzegana, musi więc posiadać przynajmniej dwa wejście USB (wbudowane dopiero w 96 r i służące podpięciu pamięci PenDrive (wejdź), wyjście na mikrofon oraz słuchawki. Są na rynku modele, które posiadają także czytniki kart pamięci w kilku różnych formatach.
Druga połowa to maniacy komputerowi, którzy uważają, że wygoda musi iść w parze z estetyką. Lata, gdy obudowa komputera (sklep NanoComp) była tylko banalną i zwyczajną ”skrzynką” z szarego plastiku i blachy, a spora ilość komputerów zamykana w szafkach – są już dawno za nami. Dziś użytkownicy wystawiają je na widok publiczny. Co najważniejsze - chociaż założenia konstrukcyjne pozostały niezmienione - obudowa komputera jest nie tylko elementem stabilizującym cały zestaw podzespołów, ale posiada także fascynujący wygląd oraz bogatą kolorystykę. Przeważnie obudowa komputerowa którą najczęściej spotykamy w sklepach jest zazwyczaj czarna, ale wiedzmy, że mamy szansę wyboru zupełnie innych barw, a co więcej zamówienia specjalnego malowania. W ostatnim czasie producenci proponują różnobarwną kolorystykę, stosują dodatki z tworzyw sztucznych. W niektórych modelach można spotkać także mały wyświetlacz LCD. To to przejaw tego, iż z (wbrew pozorom) banalnej czynności można uczynić wyrafinowaną sztukę.