You are here

Nowatorskie drukarki 3d do metalu znacznie zmniejszą koszty produkcji

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Chyba ludzie żyjący na początku XX wieku nie nie byli świadomi, że maszynę może zastąpić komputer, telefon stacjonarny komórka, a tradycyjną drukarkę innowacyjna drukarka 3d, jaka stała sięzapewne jednym z największych odkryć ostatnich lat.


Technologia kiedyś i dzisiaj

Co prawda pierwsze drukarki 3d powstały już w latach 80-tych, to jednak mają one niewiele wspólnego z tym, co dają obecnie. Kiedyś służyły one przede wszystkim do budowania różnych wariacji form lub prototypów. Z kolei w 2006 roku powstała pierwsza drukarka 3d z przeznaczeniem do warunków domowych. Współcześnie tego typu drukarki można już dostać za ok. 540 dolarów, co daje mniej więcej 2000zł.


Drukarki 3 d i ich możliwości zastosowania

drukarka 3d
Author: Marc Huguet Reyes
Source: http://www.flickr.com
Dzisiaj drukarki 3d wyśmienicie znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach produkujących zabawki lub odzież. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał i można tworzyć prototypy różnorodnych modeli. () Osoby, które kochają słodycze mogą przełożyć swoje pasje na biznes, bowiem drukarka 3d umożliwia stworzenie własnej czekolady – i to na milion możliwości!


Niedawno na rynku pojawił się nowy rodzaj drukarki – drukarka 3d do metalu. Taki sprzęt umożliwia drukowanie w rozdzielczości 50 mikronów, co wynosi mniej więcej tyle, co połowa ludzkiego włosa. Faktem jest, że koszt nabycia takiej drukarki wynosi już 4000 dolarów, ale to nic w porównaniu do obecnie używanych w firmach maszyn produkcyjnych, wykonujących niewielkie elementy. W dzisiejszych czasach drukarka 3d z metalu umożliwia tworzenie wielu struktur ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu- Bibus Menos. Powstała ona przede wszystkim z myślą o firmach produkujących różnego typu narzędzia z metalu jak również producentów samochodów.


drukarka 3d
Author: Steve Jurvetson
Source: http://www.flickr.com
Możliwość budowania modeli z zastosowaniem drukarki 3 d do metalu bardzo drobnych części może znacząco udoskonalić też produkcję wielorakich części do maszyn lotniczych i kosmicznych. I to znacznie tańszym kosztem niż obecnie. Czy to oznacza, że za jakiś czas będziemy mogli też taniej latać samolotami, zaś lot w kosmos już nie będzie musiał być tak odległym dla wielu osób marzeniem? Jeśli technologia dalej tak szybko będzie się rozrastać, zapewne już wkrótce się o tym dowiemy.