You are here

Na które kwestie bezpieczeństwa należy zwrócić uwagę w aucie? Czym posiłkować się przy wyborze dobrych rozwiązań?

Bezpieczeństwo w samochodzie to kwestia szalenie ważna. Którym kwestiom trzeba się przyjrzeć, jak chcemy być pewni, iż zapewniamy sobie i osobom z nami podróżującym doskonałe bezpieczeństwo?


Opony to taka część samochodu, o której nie wolno zapominaćRzecz jasna każdy kierowca zmienia opony zgodnie z ich przystosowaniem na konkretną porę roku, jednak trzeba wiedzieć o kilku rzeczach. Dużym zagrożeniem są opony zużyte. Gdy bieżnik jest dość wysłużony, to niestety, ale nie będą one spełniać swojego zadania. Tym bardziej w zimie jest to szalenie niebezpieczne. Trzeba wiedzieć, że nie wszystkie opony są identyczne. Należy w związku z tym przyjrzeć się ich parametrom oraz sprawdzić, na jaki rodzaj nawierzchni są one najlepsze. Należy sprawdzić ranking opon zimowych przed ostatecznym podjęciem decyzji. Poza tym, trzeba mieć świadomość, iż opony uniwersalne nie zawsze są właściwym rozwiązaniem. Może w sezonie letnim sprawdzą się bez zarzutu, jednak gdy chodzi o zimę, to tutaj mogą nie zachowywać się tak, jak klasyczne opony zimowe. Z tego względu warto zastanowić się nad wyborem.


Antena satelitarna
Author: Richard Elzey
Source: http://www.flickr.com
Myśląc o bezpieczeństwie pasażerów, należy pomyśleć o dobrym foteliku dla dziecka. Nasi podopieczni bowiem potrzebują specjalnego traktowania w tym względzie. To nie powinien być pierwszy lepszy fotelik. Powinien on posiadać certyfikat z PIM. Sprawdzić można to szukając nalepki na foteliku ECE R44/04 albo /03. Pomocne mogą być rzeczowe wyniki testów robionych podczas zderzeń. Te foteliki, które otrzymały przynajmniej notę 3 są już warte rozpatrzenia. Ranking fotelików dla dzieci to także dobre źródło informacji.


Dobrze, by pojazd miał dobre poduszki powietrzne. Często mogą uratować życie, a już na pewno dobrze amortyzują uderzenia. Ewentualne uszkodzenia w okolicach głowy są znacznie mniejsze, niż byłyby w przypadku pojazdu bez tego typu poduszek. Gdy szukamy dobrych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, to rankingi na pewno nam tu mogą pomóc. Wspomniany już wyżej ranking opon zimowych lub letnich, może rozwiać ewentualne wątpliwości.Natomiast ranking fotelików dla dzieci pomoże zakupić doskonały model spośród ogromnej ilości dostępnych fotelików w sklepach. Z tego powodu warto wspomagać się tego typu pomocnymi informacjami.