You are here

Na czym polega outsourcing usług informatycznych?

W dzisiejszych czasach niemal każdy aspekt naszego codziennego funkcjonowania, każdy biznes opiera się w większym bądź też mniejszym stopniu na coraz mocniej rozbudowanych systemach informatycznych.
praca
Author: montillon.a
Source: http://www.flickr.com


Żadna już firma, pomijając dziedzinę swojej działalności nie jest w stanie obyć się bez jakiegoś programu komputerowego, narzędzi komunikacji bądź też aplikacji logistycznych, kierowania sprzedażą i temu podobnych. W ostatnich latach pojawiły się na rynku usługi, jakie wychodzą naprzeciw rosnącemu popytowi na usługi inFormatyczne.


sprzęt AGD - robot kuchenny
Author: Breville USA
Source: http://www.flickr.com


Druk
Author: + Rainbow +
Source: http://www.flickr.com


Nie ma konieczności aby każda firma posiadała w swoich szeregach zespół informatyków. Właśnie z tego powodu mamy dostępne rozwiązanie, jakim jest outsourcing usług IT. Polega on na współpracy z zewnętrzną firmą oferującą pomoc IT w szerokim spektrum usług - zaczynając od infrastruktury do wytwarzania oprogramowania jak i jego zarządzania i rozwoju. Zlecanie usług IT zewnętrznej firmie jest znacznie tańsze niż kreowanie własnego zespołu IT (kliknij odnośnik) od początku. Dodatkowo, sporo firm może dostarczyć nam konkretnej wiedzy, którą zdobyło przy współpracy z poprzednimi klientami. Całkiem popularne jest korzystanie z usług firm zewnętrznych jeżeli chodzi o procesy zarządzania danymi oraz samo przechowywanie dużych ilości danych. Jednakże chyba najbardziej rozpowszechnioną usługą jest korzystanie z usług firm hostingowych.
Najbardziej istotnym elementem w tym wypadku jest również IT delivery czyli zapewnienie najwyższej jakości usług IT a także pokazanie wartości tychże usług dla konkretnego biznesu. I tutaj wyłania się funkcja IT delivery managera, który troszczy się o to żeby rozwiązania oraz usługi zespołu informatycznego docierały do klientów na czas i w sposób ciągły.