You are here

Na czym polega e-procurement? Czy należy tym się interesować?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Żyjemy w takich czasach, iż większość spraw, jakie niegdyś można było załatwić tylko tradycyjnie, dzisiaj damy radę załatwić też przez Internet.


To bardzo pomocne, ponieważ oszczędza nam czas, jest czynione automatycznie. Nie zaskakuje więc, że coraz większa liczba ludzi z tego korzysta.


Szczególnie to ciekawe kiedy bierzemy pod uwagę branże, jakie się pod tym kątem zmieniają. Dobrym przykładem będzie na przykład platforma przetargowa, która doskonale ułatwia i unowocześnia taki cały proces (zobacz na logintrade.pl/B] w podobnym kontekście zasługuje e-procurement, czyli obszar e-biznesu, jaki odnosi się do elektronicznej integracji oraz zarządzania różnymi działaniami związanymi z elektronicznym procesem zamówień w sektorach zarówno publicznym jak i również w sektorze prywatnym.
Dzięki niemu wypełnione są trzy najistotniejsze funkcje . Jako najistotnihttp://logintrade.pl/uslugiłego procesu zakupowego, bo e-procurement obsłuży kompletny proces zaopatrzenia w całej instytucji. To powoduje, że pełny obieg dokumentów będzie mniej skomplikowany oraz szybciej się odbywa. Takie coś to również kontrola zakupów, ponieważ dzięki temu można prowadzić ogólną koordynację planowania, budżetowania i monitorowania całego procesu zakupywania towarów.


tłumacz


Takie coś bardzo pomaga departamentowi zajmującemu się zakupami, ponieważ zatrudnieni tam specjaliści mają możliwość zajmować się najistotniejszymi sprawami – wyborem dostawców. To w końcu punkt trzeci, to znaczy standaryzacja asortymentu.


Razem ze wszystkimi działaniami kontynuuje weryfikację nabywanego asortyment i portfela dostawców. Nie trzeba chyba nawet mówić jak posiada to ogromny wpływ na politykę Przedsiębiorstwa, bo ulepszeniu ulega planowanie i kooperacja z dostawcami.