You are here

Na co trzeba zwrócić uwagę podczas kupna drona?

Drony to gadżety, jakie uzyskały ogromną popularność na przestrzeni ostatnich lat. Powodem takiego stanu rzeczy jest na pewno wzrost dostępności takich urządzeń ale również i fakt, iż ludzie odkryli szerokie zastosowanie dronów, zarówno jeśli chodzi o rozrywkę lecz również i o pracę.


Dzisiaj te bezzałogowe statki służą np. do kręcenia scen w filmach oraz materiałach wideo ale również (www) do inspekcji budynków i mostów czy też wysokich budynków.


Obecnie na rynku światowym funkcjonuje kilku sporych graczy, jacy mają do zaoferowania zaawansowane technicznie statki bezzałogowe z wysokiej jakości kameRAMi. Niemniej jednak również i w Polsce jest kilka firm tj. chociażby 3DR SOLO, jakie oferują równocześnie same statki jak i szerokie spektrum akcesoriów. Przed tym jednak gdy postawimy na kupno takiej latającej maszyny, powinniśmy zastanowić się właśnie do jakich aktywności ma ona nam służyć. Odpowiadając sobie na takie pytanie będziemy w stanie wybrać odpowiedni model dla własnych potrzeb. Nie opłaca się kupować bardzo zaawansowanego technologicznie drona, jeśli nie ma chociażby potrzeby nagrywania bardzo dobrej jakości filmów. Jeżeli natomiast będziemy wykorzystywać drona do cięższych zadań jak chociażby analiza terenu w budownictwie, musimy zdecydować się na zakup lepszego drona.


notebook apple
Author: Vincent Brown
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli natomiast interesuje nas szeroko pojęty temat monitoringu, to poza dronem mamy możliwość również porozglądać się za stacjonarnym systemem do nagrywania.
W tym aspekcie jest również sporo firm takich jak choćby ACME Warszawa, jakie mają do zaoferowania między innymi w pełni profesjonalne zestawy jak również różnego typu akcesoria.