You are here

Mało pracy – duży efekt. Jak szybko odmienić mieszkanie małym nakładem pieniędzy.

Czasami nadchodzi taki moment, że potrzebujemy odmiany we wnętrzach, w których każdego dnia się znajdujemy, jednak nie chcemy zabrać się za remont, odmalowanie ścian albo przemeblowania. Co można zrobić, by odświeżyć pomieszczenia bez dużych nakładów finansowych i bez wielkich czynności?

Tuleje dystansowe
Pierwsza małą zmianą jest źródło światła. Dodajmy kilka różnych punktów świetlnych, żeby przywrócić pokojom sympatyczny wyraz. Aby tego dokonać nie musimy wcale nabywać dużych, drogich lamp. Czasem wystarczy podmienić abażur na nieco bardziej przejrzysty, możemy kupić na przykład wykonany z papieru, lub położyć przy lustrze popularne w ostatnim czasie "cotton balls".

Nawet zwykłe lampki na choinkę o ciepłym, przyjemnym dla oka świetle, możemy włożyć do pionowego, smukłego wazonu, i uzyskać w ten sposób ciekawą dekorację. Każde światło umieszczone obok lustra będzie podwajało swoje światło. Dobrze jest o tym wiedzieć i stosować szczególnie w pomieszczeniach, do których światło słoneczne praktycznie nie dociera. Warto postawić także kwiatek na półce z lustrem, bo przez odbicie i podwojoną ilość zieleni będzie dawał pozór bujniejszego. Kolejnym sposobem na odmianę wnętrza będą ciekawe zdobycze z obniżki po sezonie. Tu mamy spore pole manewru, ogranicza nas wyłącznie dział z szyldem „wyprzedaż”.

Towarom z wyprzedaży, jeśli nie zostały uszkodzone, można ofiarować drugie życie przemalowując je lub zagospodarowując je do innego celu, niż ich pierwotne przeznaczenie. Kubek z uszkiem jako doniczka na sukulent, szklana popielniczka jako pojemnik na pierścionki, mała drabina (sklep998.pl/kategoria-produktu/sprzet-pomocniczy/) jako gazetnik - pomysłów jest naprawdę sporo jedynie trzeba ruszyć głową. Następnym trikiem na odmianę mebli będzie zamiana rączek i dołożenie ozdobnych tulei - sklep z elektroniką - MS elektronik.

Tuleja dystansowa produkowana jest z różnych tworzyw, żeby ożywić gabloty kupmy te z mosiądzu czy stali nierdzewnej. Będą klasycznym elementem zmieniającym przykładowo witrynę. Tuleja dystansowa zrobiona z tworzywa sprawdzi się też jako pomysł na zmianę nóżek przy meblach. Jeśli mamy ścianę do zagospodarowania i pustą ramę na obraz czy zdjęcie, ale brak nam pomysłu na wsad, zawieśmy pustą ramkę. Efekt będzie całkiem ciekawy.

Jeżeli chcesz zobaczyć dodatkowe wiadomości utrzymane w tej tematyce, zobacz link na stronie (http://bsinspekcja.pl/). Tam także odnajdziesz coś interesującego dla siebie.

Jak widać tanich sposobów jest dość dużo, trzeba tylko trochę kreatywności i chęci do zmian.