You are here

Który wybrać aparat fotograficzny na wakacje?

Aparat cyfrowy na wczasy. To chyba najczęściej nabywana – prócz samych ofert wakacyjnych w biurze podróży – rzecz tuż przed odjazdem na letni wypoczynek.


W jaki sposób go wybrać? Na co kierować uwagę? Jakie cechy musi posiadać idealny, wakacyjny aparat? Jesteś amatorem i w ogóle nie wiesz o co w tej fotografii idzie? Nie masz pojęcia co to jest przysłona, czas naświetlania? I z tej przyczyny odrzucasz cały sprzęt, który ma coś więcej poza funkcją „portret”, „zdjęcia nocne? Omyłka! Nabądź aparat, który pozwoli Ci się rozwijać, rozmyślać w trakcie fotografowania.
LED
Author: Motorola
Source: Motorola


Wikipedia
Author: Simon Fraser University - University Communications
Source: http://www.flickr.com


Niech posiada wszelkie te „zdjęcia w ruchu” a także pozostałe ustawienia. Jednak sam dostrzeżesz, iż w miarę uzyskiwania praktyki zaczniesz używać funkcji półautomatycznych, zaczniesz eksperymentować. Zrozumiesz o co idzie w procesie fotografowania. Będziesz czerpać z fotografii o wiele więcej radości. Istotne, aby ustawienia osiągalne były z poziomu „puszki” aparatu – w gałkach a także guzikach, a nie zaszyte głęboko w menu ekranowym.


sigma 18-200
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND


kamery sigma 18-200 mogą być ciężkie, szczególnie owe w wyższym stopniu profesjonalne. Zaś balast męczy, szczególnie kiedy jest gorąco. Wybierz sprzęt nie za duży. Prócz mniejszej wagi zdobędziesz jeszcze coś: malutki aparat fotograficzny mniej zwraca na siebie uwagę. I nie idzie wyłącznie o złodziejaszków, ostrzących zęby na Twój rynsztunek. Lecz o ludzi, jakich będziesz fotografować. Z mniejszym sprzętem będziesz bardziej anonimowym fotografem a także zrobisz lepsze ujęcia. Nie kupuj też jakiejś miniaturki.
Zwłaszcza kiedy nie masz dłoni Calineczki. Malutkie aparaty niekomfortowo się obsługuje. Prócz tego miniaturyzacja oznacza jedno: rezygnację z zastosowań, które się „nie zmieściły”.