You are here

Który telefon komórkowy zakupić dla seniora?

Nabywanie telefonu idealnego dla osoby starszej bywa autentycznym wyzwaniem.


Smartfon jest cudownym wynalazkiem - nadaje się doskonale do odtwarzania plików multimedialnych, pozwala na pstrykanie efektownych zdjęć, zaś dzięki aplikacjom możemy bez ustanku poszerzać jego ergonomiczność.
O ile jednakże dla młodzi smartfon jest doskonałym kompanem, o tyle osobom starszym sprawiać może wiele kłopotów. Bezustannie zmieniający się interfejs, dotykowa obsługa, dziesiątki funkcji czy też modyfikujące się oprogramowanie powodują, iż w obsłudze takiego mobilnego komputera można się naprawdę pogubić. telefony stacjonarne odeszły do lamusa. Którą zatem komórkę kupić dla babci oraz dziadka?


Wzmocniona obudowa WD Nomad
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR


Gros telefonów ma raczej małe przyciski. W końcu producenci dążą do tego, by narzędzie było względnie małych rozmiarów, ale miało przy okazji posiadało spory wyświetlacz. W rezultacie literki są naprawdę małe. Czasami możemy nie zdawać sobie z tego kwestii. A co gdy taki telefon trafi w ręce osoby starszej, jakiej wzrok nie jest najlepszy i jaka nie umie na pamięć układu znaków? Telefon dla seniora powinien zatem mieć duże i czytelne guziki, do tego dobrze oraz jasno podświetlone. Wykonanie guzików także nie jest bez znaczenia. Z przycisków powinno korzystać się wygodnie oraz pewnie.
Wyświetlacz powinien być z pewnością czytelny, a wszystkie wyświetlane na nim elementy powinny być znakomicie widzialne. Rozmiar nie ma dużego znaczenia. Ważne, aby cyfry i litery nie były za małe. Z tym współcześnie nie mają problemów wytwórcy komórek dla nestorów.