You are here

Która folia dla twojego urządzenia jest idealna?

Panuje przekonanie, że tak naprawdę każda folia jest inna. Czy to fakt? Oto najpopularniejsze rodzaje folii na telefon.


Tego typu akcesoria na komórkę, jak folia są w rzeczywistości niezbędne. Jeżeli codziennie nosisz swój smartphone w kieszeni, jego wyświetlacz narażony jest na zniszczenia i rysy.
akcesoria na komórkę
Author: Microsoft
Source: Microsoft
By temu zapobiegać, wypadałoby sprawić sobie taki przedmiot jak folia (strona www) na telefon czy etui (folia na wyświetlacz telefonu). Nieprawdą jest, że folia może zniszczyć wyświetlacz, zmniejsza czułość na dotykanie oraz zaburza wrażenia wzrokowe. Tak naprawdę folia może ochronić twojego smartphona przed dużą ilością źle wyglądających rys – to one psują jego design.


Na rynku do kupienia są dwa rodzaje folii – wersja klasyczna z klejem akrylowym i z silikonu. Jeżeli chodzi o folie mające klej z akrylu, to są one popularne od kilku lat i mają grono swoich wielbicieli (szeroki wybór etui na ZTE Blade L5) . Tego typu akcesoria na komórkę jak wykonana z akrylu folia stopniowo znikają z rynku. Jeżeli już odszukamy tego typu folię, będzie ona w większym stopniu współczesna oraz dopasowana do obecnych urządzeń.
Salon, BB Magnolia Apartments
Author: B&B Magnolia Apartments
Source: B&B Magnolia Apartments


Teraz bardziej spotykana jest folia na telefon, jaką nierzadko nazywa się bezklejową. W rzeczywistości to folia z silikonu – a to właśnie silikon spełnia rolę kleju. Folie bez kleju to te, które nie posiadają go, ale silnie przytwierdzone są do wyświetlacza – nie działają na niego jednakże bezpośrednio.


Zaparkowane samochody na parkingu
Author: Tony Webster
Source: http://www.flickr.com


Jakie dobre strony ma folia na telefon? Jeśli jest dobrze naklejona (nie widać pęcherzyków powietrza), to właściwie jest niezauważalna. Pomimo, że jest doklejona do wyświetlacza, to nie zmniejsza jego wrażliwości na dotykanie i nie wpływa na jego funkcjonalność. Jeżeli folia (polecam) posiada już kilka lat i jest bardzo zarysowana, trzeba tylko wymienić ją na nową. Folię można potraktować jako stałe zabezpieczenie ekranu lub czasowe rozwiązanie – w obydwu funkcjach sprawdza się świetnie.


Wadą jest to, że czasami folię trudno przykleić, trzeba niezwykłej precyzji, wytrwałości i zwinnych palców.


Chociaż producenci smartphonów starają się, aby ich urządzenia były bardziej odporne, to opłaca się zakupić folię ochronną. Dzięki niej ekran naszego urządzenia będzie zabezpieczony i nie zarysuje się nawet w czasie trudnych sytuacji.