You are here

Którą schładzarkę wybrać?

Chłodziarka to jeden z tych sprzętów AGD, bez jakiego nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić magazynowania żywności, a więc i przyrządzania dań.


Jeszcze 100 lat temu, kiedy schładzarki dopiero pokazały się na rynku, zachowanie świeżości dań było wielkim wyzwaniem.


Obecnie na szczęście nie mamy już takiego ambarasu. Kłopotem będzie jedynie dobór należytego sprzętu. Producenci proponują nam mnóstwo modeli, iż trudno jest zdecydować się na jeden model.


pompy do lodówek
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Pierwszym dylematem, przed którym z pewnością staniesz, będzie wybór pomiędzy klasyczną schładzarką a lodówką z zamrażalnikiem. Z pozoru wydaje się to skomplikowane, jednakże decyzja powinna być nieskomplikowana. Obecnie prawie wszyscy producenci decydują się na sprzedaż schładzarek z osobnymi zamrażalnikami. Będzie to o tyle doskonałe rozwiązanie, że dostajesz wszechstronne narzędzie. Taki model podzielony jest najczęściej na dwie oddzielne komory . Pierwsza z nich służy do magazynowania żywności świeżej, zaś druga – mrożonek. To powoduje, iż zależnie od potrzeb można skorzystać z produktów jakie znajdują się w jednym lub drugim położeniu. O ile lodówka potrzebna jest jedynie na domowy użytek, wtenczas warto wybrać wersję razem z zamrażalnikiem, gdyż będzie ona najbardziej uniwersalna. Mniej kłopotów natrafisz w przypadku modeli wolnostojących.

Czy w kontekście tej tematyki masz więcej pytań? (http://www.znam.swidnica.pl/produkty/autoklawy/klasa_b_klasa_pro.html) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik - to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze.

Tutaj nie ograniczą Cię meble – można wybierać różne wysokości i szerokości sprzętów. Lodówka znajdzie miejsce zarówno przy oknie, jak i wejściu do kuchni, praktyczniej będzie jednak ulokować ją nieopodal wejścia.


Jeżeli dojdzie do dysfunkcji, to chłodziarkę starczy tylko odsunąć od ściany w celu transportu czy też naprawy na miejscu. Nabywając nową lodówkę zwróć również uwagę na dostępność części zamiennych, którymi są na przykład pompy do lodówek.