You are here

Krótka charakterystyka najnowszych procesorów, które się pojawiły w ostatnim czasie dla platform serwerowych.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Wielu osobom komputery będą się kojarzyć z normalnymi laptopami albo PC-tami, jakie w większości domów i biur będą się znajdować. Lecz w zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się także różnego rodzaju serwery, na których instaluje się użytkowe programy.


intel xeon e5-1620
Author: Technolux
Source: Technolux
internetowy
Author: Matt Eagles
Source: http://www.flickr.com


Serwery tego typu kosztują wielokrotnie więcej, niż zwykłe komputery, lecz to wynika z faktu, że mają znacznie lepsze jakościowo komponenty, dedykowane do tego, żeby radzić sobie w zastosowaniach przemysłowych. Na przykład wytwórcy procesorów przeznaczają do nich odpowiednie serie, trochę się jednak różniące od tego, co się instaluje w zwykłych PC-tach. Ostatnio na przykład Intel zaproponował nową serię serwerowych okładów, wśród jakich najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - zobacz.


pudełko na prezent
Author: Dushan Hanuska
Source: http://www.flickr.com


Układ ten przeznaczony jest do konfiguracji z jednym procesorem, podobnie jak jego wydajniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Oba te procesory są niezwykle wydajne, posiadają dużą rdzeni rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą często wybierane przez klientów. Z kolei do urządzeń dwuprocesorowych przeznaczony jest układ intel xeon e5-2620 - sprawdź moją stronę. Podobnie jak jego opisywani wcześniej bracia ma on naprawdę wydajne parametry, dzięki czemu powinien doskonale sobie poradzić w biznesowych zastosowaniach.


Jeżeli ktoś nie będzie potrzebował aż tak mocnych jednostek, to może się zdecydować na układ intel z77. Serwer skonfigurowany w oparciu o niego bez żadnego problemu da sobie radę z obsługą oprogramowania nawet w firmach średniej wielkości.