You are here

Komputer w domu i na uniwersytecie

Stwierdzam, iż jesteśmy społecznością ogromnie głodną ciekawostek technicznych. Wystarczy przejechać się jakimkolwiek autobusem lub pociągiem, a podziwiać można wszelakiego rodzaju technologiczne wynalazki. Wystarczy przyjrzeć się dokładnie współpasażerom albo wpaść do sąsiadów czy przyjaciół. Posiadamy już nawyk - głównie młodzi ludzie - że coraz częściej, nieomalże automatycznie, jeśli tylko mamy jakiekolwiek wątpliwości w dowolnej kwestii, weryfikujemy wiedzę w internecie.


oprogramowanie
Author: NEC Corporation of America
Source: http://www.flickr.com
I nie jest ważne czy sprawdzamy jak w odmiennym języku skreślić jakiś wyraz, czy też wyszukujemy informacji o dynastii sprzed dziesięciu wieków. W pierwszym odruchu sięgamy do informacji zawartych w internecie, a dopiero w kolejnym kroku do tradycyjnych źródeł informacji, jak encyklopedie czy biblioteczka.

Nic więc dziwnego, iż we wszystkich sferach życia informatyczny kanał łączności jest coraz częściej wybierany. Z tego względu i szkoły coraz nagminniej decydują się na komputeryzację, i to na każdych poziomach kształcenia, począwszy od podstawowego, gdzie przykładem jest dzienniczek ucznia w formie elektronicznej, do którego dostęp za pomocą a nawet telefonu mają opiekunowie.

Mogą oni w ów sposób na bieżąco obserwować przebieg nauki dziecka, a nawet komunikować się z belframi. Na wyższym poziomie nauczania zaś, coraz to częściej cała łączność pomiędzy administracją uczelni a studentem odbywa się metodą wirtualną. Oprogramowanie dla uczelni niesie w sobie dużo możliwości nie tylko łącznościowych, acz są one bardzo ważną częścią oprogramowania dla uczelni. Również za pomocą nadmienionego programu słane są na konto przyszłego żaka dokumenty aplikacyjne. Możemy sprawdzić również rejestr dopuszczonych na uczelnię, na
oprogramowanie
Author: Synology
Source: Synology
sprecyzowany profil.

Spotyka się również programy służące do kierowania dziekanatem. Oprogramowanie - (kontrola dostępu) dla uczelni umożliwiające administracja dziekanatem umożliwia uporządkowanie indywidualnych dokumentów studentów i koordynowanie przepływu danych pomiędzy uczelnią a studentami, co oddziaływa na efektywność kooperacji. Zaryzykuję więc twierdzenie, iż tradycyjny dziekanat z „królową dziekanatu” może już odejść w zapomnienie. Oczywiście nie wszystka "pani z dziekanatu" to nieochocza pani, ale przyroda zna takie przypadki.