You are here

Kilka przydatnych informacji na temat procesorów stosowanych we współczesnych komputerach.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/abrahama.net.pl/includes/menu.inc).
Jednym z najważniejszych podzespołów wszystkich komputerów jest procesor, to właśnie od niego zależy wydajność Urządzenia i jego moc obliczeniowa. Na rynku ostro konkurują aktualnie dwaj producenci, czyli INTEL i AMD, jakie co rusz oferują klientom coraz to nowe konstrukcje.


wycieraczki samochodowe


Aktualnie jest ich taka liczba, że przeciętny użytkownik musiałby spędzić sporo czasu, żeby się w tym wszystkim odnaleźć. Z tego też powodu przeważnie osoby kupujące komputery będą się zdawać na pomoc doświadczonych sprzedawców, choć minimalną wiedzę jednak warto posiadać.

Jak uważasz? Czy ten temat jest pasjonujący? Jeżeli tak, to w odniesieniu do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły tutaj.

Aktualnie najprostsze są procesory z rodziny Celeron, przedstawicielem których jest na przykład intel j1900. Dużo lepiej pod względem obliczeniowej mocy i wydajności przedstawia się seria I, tu bardzo popularnym i chętnie kupowanym modelem jest intel i5-5200u
Zaawansowana architektura i wyśrubowane parametry powodują, że ten model procesora bardzo dobrze sprawdzi się w dużej ilości zastosowań, przy równocześnie dość atrakcyjnej cenie. Z pewnością jego zalety będą doceniać użytkownicy biurowego sprzętu, ale też i gracze nie będą musieli marudzić. Jeżeli komuś to nie wystarczy, to może pójść krok dalej i wybrać na przykład procesor z kolejnej serii intel i7-4510u (ceneo). Komputer oparty na tym właśnie procesorze może już dać naprawdę duże możliwości, zwłaszcza z wydajną grafiką i sporą ilością pamięci.


Rzecz jasna możliwości nie będą się na tym kończyć, więc dla najbardziej wymagających graczy dostępny jest między innymi intel i7-5960x, zapewniający niesamowite osiągi.