You are here

Kiedy opłaca się otworzyć sklep online?

Sporo osób zastanawia się nad pomysłem na własny biznes i nierzadko dochodzi do konsensusu, że interesującym rozwiązaniem może być autorski sklep www. Liczba takiego typu sklepów nieustannie rośnie, toteż należy się liczyć ze sporą konkurencją. Czy naprawdę posiadanie sklepu www jest lepszym rozwiązaniem aniżeli posiadanie sklepu tradycyjnego?


internet
Author: Carolin Zöbelein
Source: http://www.flickr.com
Za każdym razem jest to kwestia indywidualna, dlatego niełatwo generalizować. By oszczędzić sobie niepotrzebnych kosztów i kłopotów, winniśmy dokładnie pomyśleć nad swoim pomysłem i przygotować szczegółowy plan działania. Jedynie w powyższy sposób będziemy w stanie się przekonać, czy prowadzenie własnego sklepu internetowego to naprawdę dobry pomysł - (link do wpisu). Niezbędne będzie też przeanalizowanie konkurencji, bowiem w znacznym stopniu będzie to miało istotny wpływ na sukces naszej działalności. Konkurencja jest w dniu dzisiejszym na tyle znacząca, iż należy odnaleźć dla siebie jakąś niszę, zaproponować klientom coś nietypowego albo przynajmniej lepsze ceny niż konkurencja. Winniśmy się więc zastanowić, którą z powyższych opcji obrać.


strona internetowa
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Musimy być również przygotowani na to, że prowadzenie autorskiego sklepu internetowego jest względnie kapitałochłonnym przedsięwzięciem. Może nie tak istotnie jak prowadzenie stacjonarnego sklepu w dobrej lokalizacji, ale należy mieć tego świadomość. Kapitałochłonny będzie przede wszystkim projekt sklepu internetowego, kupienie właściwego oprogramowania, usługi pozycjonowania oraz promocja sklepu. Będziemy także musieli zakupić sporo towaru i korzystnie go sfotografować. Często również niezbędne będzie uwzględnienie kosztów wiążących się z wynajęciem do zdjęć modela. Dokonajmy więc wyliczeń wszelkich kosztów, określimy wysokość miesięcznej sprzedaży, jaka pozwoli nam je pokryć, a później zdecydujmy, czy nasze przedsięwzięcie ma jakiekolwiek szanse na sukces. Ciekawym działaniem może być także połączenie prowadzenia stacjonarnego sklepu z internetowym.