You are here

Jakie zastosowanie mają transoptory?

Na początku trzeba zaznaczyć co to są te transoptory. A więc, to półprzewodnikowe substraty optoelektroniczne składające się co najmniej z jednego fotoemitora i jednego fotodetektora, sprzężonych optycznie i umiejscowionych we wspólnej obudowie. Jeśli nic Ci to nie mówi, to najogólniej mówiąc transoptory akceptują na przesyłanie znaków elektrycznych z wejścia na wyjście bez potrzeby scalenia obwodów wejściowych i wychodzących.


transoptor
Współczynniki, jakie posiadajątransoptory zależą do właściwości ich składników składowych tzn.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Kliknij na nasz odnośnik (https://sklepmuzyczny.pl/c,5-gitary-klasyczne), tam z pewnością odnajdziesz jeszcze więcej informacji na problem, który Cię interesuje.

diody LED i dodatkowo fotodetektora. Specyficznym parametrem jaki nazywa transoptory to: zwiększenie, czyli relacja prądu przychodzącego zwykle zmierzającego do spójności, częstotliwość, która zredukowana jest do przenoszenia sygnałów jak również napięcie przebicia izolacji pomiędzy obwodem wejściowym i wychodzącym.


Jedną z najważniejszych funkcji transoptora jest rozdzielenie galwaniczne to znaczy oddzielenie elektryczne dwóch części urządzenia. Waśnie w tym celu transoptory są aplikowane, gdzie za przykład może posłużyć stroboskop np. w stroboskopach kierowanychznakiem z zewnętrznego regulatora. W tej sytuacji, jeśliby nie było transoptora sterownik byłby bezpośrednio zespolony z siecią 220v i w razie jakiejś awarii, na sterownik popłynęłoby kompletne napięcie grożąc spaleniem.

Stosowane są również w technice pomiarowej, ogromnych napięć, automatyce, sensorach położenia. Można je też spotkać w rzeczowo każdym zasilaczu impulsowym, gdzie służą do galwanicznego odłączenia obwodu przychodzącego od wyjściowego ze względu na wymogi ustawowe. Często stosuje się je dodatkowo w telefonach stacjonarnych i komputerach.Podsumowując, transoptory mają zawężone pasmo przekazywania, a od prądu diody umieszczonej w transporcie zależy ich perfekcyjna częstotliwość wysyłanego sygnału i także najlepszy prąd kolektora tranzystora. Z tej przyczyny, w większości przypadków transoptora będzie się użytkować do przekazywania sygnałów cyfrowych, a nie analogowych.