You are here

Jakie rozwiązanie będzie bardziej odpowiednie dla amatorów robienia zdjęć, porządny kompakt czy lustrzanka cyfrowa.

Wśród miłośników robienia zdjęć bez przerwy się toczy spór, co kupić, czy lustrzankę czy zaawansowanego kompakta. Za lustrzanką niewątpliwie będzie przemawiać jakość fotografii, w rękach doświadczonej osoby wychodzą one naprawdę dobre.
xperia
Author: Falcon® Photography
Source: http://www.flickr.com


Jednak niewątpliwą wadą lustrzanek są koszty wiążące się z ich kupnem. Nie starczy bowiem kupno samego aparatu, lecz niezbędny będzie również osobny obiektyw, przykładowo taki jak pentax 18-135, czy nawet kilka tych obiektywów na różne okazje. Nawet przy najtańszym zestawie wszystko to wyjdzie nawet w okolicach kilku tysięcy złotych, a to już jest dużo. Za to zaawansowane kompakty, przykładowo takie jak panasonic lumix dmc-fz8, panasonic lumix dmc-fz8 mają wszystko umieszczone w jednej obudowie, a ich cena jest dużo przystępniejsza. Dzięki temu, że najczęściej posiadają także mocnyzoom, to robić nimi można zdjęcia w wielu różnych okolicznościach.


panasonic lumix dmc-fz8
Author: Ericsson User Experience Lab
Source: http://www.flickr.com


sprzęt
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com


Przy zawodowych fotografach raczej zwyciężą lustrzanki, bo będą one dawać też całkowicie odmienne możliwości niż najlepsze nawetkompakty. Lecz wśród amatorów kompakty będą chyba jednak bardziej praktyczne, szczególnie jeśli kupi się jakiś model spośród najlepszych. Z pewnością zaliczyć do takich można panasonic lumix dmc-fz28, który stanowi jedną z najbardziej udanych modeli w swojej klasie. Bardzo ciekawie prezentuje się również inny model tej firmy, a mianowicie panasonic gf1- aparaty.
Tak naprawdę nie jest to ani lustrzanka ani kompakt, ponieważ nie posiadając żadnego lustra jednocześnie posiada wymienialne obiektywy. Aparat ten zyskał bardzo szybko popularność klientów i jest obecnie często wybierany.

Przekonaj się, że nasze odnośniki (https://magicplay.pl/?pl_atari-pong,174) prowadzą wyłącznie do najciekawszych witryn. Jeśli zainteresowały Cię jakieś wiadomości, to te odnośniki mogą Cię przenieść Cię do wartościowych portali.

/J]