You are here

Jakie korzyści oferują gry? Czy są zagrożeniem, czy jesteśmy w stanie się od nich uzależnić? Co wiemy na ten temat?

Konsole, tablety oraz komputery, a jednocześnie normalne telefony komórkowe, to urządzenia, które obecnie służą jednocześnie do pracy i zabawy. Przede wszystkim kochamy grać w gry komputerowe, które są prawdopodobnie najlepszą rozrywką. W każdym chociażby najmniej zaawansowanym telefonie znajdziemy nie za bardzo skomplikowane gry, w jakie jednakże pragniemy grać. Dlaczego?

Niektórzy są zdania, iż gry są tak znane, ponieważ możemy czuć niechęć do rzeczywistości. Gracz w ulubionej produkcji może przenieść się natychmiast do świata, gdzie łatwo odniesie sukcesy. Po prostu ma do wykonania pewne zadania, po których następuje nagroda. Gry komputerowe mogą być tak więc czymś na kształt substytutu szczęścia osobistego, to również szansa na nawiązanie bezpiecznych wirtualnych kontaktów, metoda na nudę. To jest jedna strona medalu, ponieważ nie każdy traktuje gry, jako takiego zamiennika szczęścia osobistego.

gry komputerowe - Diablo II
Author: Corey Marshall
Source: http://www.flickr.com
Gry przede wszystkim to wspaniała rozrywka i urozmaicenie życia. Zwłaszcza dzisiaj, jak bardzo rozwinęły się gry online, jakie umożliwiają grać osobom z całego świata. W sumie więc wystarczy mieć podłączenie do sieci, żeby zagrać w każdą dostępną grę. Bardzo duża większość tych gier jest darmowa, dopiero jak bardziej będziemy zaangażowani, to mamy możliwość kupienia kolejnych koniecznych elementów. Szczególnie popularna aktualnie jest gra wawawars (zagraj).

Nie czekaj- przejdź do serwisu lekcje angielskiego na skype, żeby otrzymać ciekawe info na opisywany w tekście temat. Czekamy z niecierpliwością na twą opinię!

Tego typu gry to jedna z możliwości, dość sporo można także powiedzieć o innych rodzajach.Różne gry, jak strategiczne oraz strzelanki wymagają zachowania wielkiej koncentracji połączonej z koordynacją ruchową. Graczy więc nie może zadziwiać zjawisko szybko uciekającego czasu, gdyż granie to czynność nastawiona na teraźniejszość. Naukowcy twierdzą, iż gry tak samo, jak wysiłek fizyczny, budzą hormony szczęścia - endorfiny. Mogą one regulować nawet uczucie bólu. Gry komputerowe stanowią również formę odreagowania niepokoju i agresji. Nie dziwi więc fakt, iż wiele osób preferuje grać w gry komputerowe o różnorodnych porach dnia, a również nocy. Jak nie jest to przesada, a pozwala jednocześnie zniwelować uczucie zdenerwowania, to nie ma w tym nic złego. Możemy stwierdzić, że gry w tej sytuacji działają prawie terapeutycznie.