You are here

Jaki telefon komórkowy nabyć dla nestora?

Nasi dziadkowie i rodzice przyzwyczajeni są do tego, że aparat telefoniczny służy do rozmów na duży dystans. Najczęściej w mieszkaniu był jeden telefon – stojący albo wiszący, w pełni analogowy albo z miniaturowym wyświetlaczem i – maksimum – przenośną słuchawką.
urządzenie
Author: TRANSCEND
Source: TRANSCEND


Świat się jednak odmienił. Współcześnie telefony to w zasadzie w pełni odrębne, funkcjonalne, komputery kieszonkowe, które oferują setki ponadplanowych zastosowań i funkcji. Wzrost możliwości łączy się jednak z poziomem skomplikowania. Obsługi współczesnego telefonu komórkowego trzeba się przyuczyć, zaś nauka ta może być czasem dość mozolna. Czym muszą się cechować współczesne telefony dla seniora? Można przyjąć, że najistotniejszymi cechami jest łatwość obsługi, a więc duże guziki, czytelny wyświetlacz (witryna przedsiębiorstwa -> wyświetlacz tekstu led) a także nieskomplikowany interfejs. Ponadto istotne mogą okazać się ponadplanowe funkcje, to jest: latarka, guzik SOS, żywotność baterii a także solidność całej konstrukcji.


Możliwość sprawnego wybrania numeru (w przypadku gdy opcja doboru z numerów utrwalonych w pamięci telefonu nie wchodzi w grę) będzie mieć priorytetowe znaczenie. Ogromne guziki pozwalają też na łatwe odczytanie zamieszczonych na nich cyferek. Warto rozważyć zakup telefonu wyekwipowanego w podświetlane przyciski. Telefon dla seniora nie będzie gadżetem i raczej nie będzie służył do oglądania filmików a także fotografii. Z tego względu wielkość ekranu nie ma w tym miejscu znaczenia.
Ważniejszy jest jego kontrast i odpowiednia kolorystyka (rekomendowane barwy to pomarańcz oraz żółć), dzięki której wyświetlane informacje będą w wyższym stopniu wyraziste. Wyświetlacz musi zapewniać (jedynie i aż) odczytanie wprowadzonego bądź dzwoniącego numeru.