You are here

Jaki sprzęt kupić do sprawdzania ciśnienia?

Ażeby ustrzec się przed trudnościami mającymi związek z wysokim ciśnieniem, systematycznie mierz ciśnienie, a wyniki zapisuj oraz przedkładaj je lekarzowi podczas kolejnych wizyt. Dzięki temu można będzie ocenić postępy w leczeniu choroby. Jeżeli chcesz badać ciśnienie we własnym domu aparatem elektronicznym, powinieneś poprosić w przychodni o zweryfikowanie wyników z pomiarem osiągniętym z aparatu w gabinecie, ponieważ wartości te mogą się różnić.


Dostępne w sprzedaży ciśnieniomierze znanych firm które produkują sprzęt medyczny są mniej więcej podobnej jakości. Najbardziej korzystnie nabyć aparat z mankietem na ramię. Daje on możliwość nie tylko rozpoznania, lecz również monitorowania rezultatów leczenia nadciśnienia. Aparat który mierzy ciśnienie na nadgarstku - chociaż jest bardzo poręczny, nie jest polecany, bo nie za bardzo dokładnie potrafi zmierzyć ciśnienie. Możemy kupić aparat przechowujący w pamięci dokładną liczbę zapisów, z obsługą po części automatyczną lub w pełni automatyczną.
zdrowie
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Większość takich aparatów nie wymaga korzystania z słuchawek, lecz także są dostępne aparaty tak zwane sprężynowe, przy jakich konieczne jest odsłuchiwanie tonów nad tętnicą ramieniową niżej założonego mankietu. Takie aparaty sprężynowe są traktowane przez pacjentów za trudniejsze w obsłudze. Niektórzy nie umieją wysłuchać dość cichych tonów i muszą prosić inną osobę o pomoc przy pomiarze. Więcej o ciśnieniomierzach: .

Najbardziej korzystnym rozwiązaniem zagadnienia który ciśnieniomierz wybrać jest więc aparat elektroniczny, dobrej firmy, z mankietem na ramię. Mankiet najlepiej założyć na prawe lub lewe ramię w taki sposób, by jego dolna krawędź była około 2-3 cm nad zgięciem łokciowym. Pod opaskę powinny łatwo wchodzić 2 palce. Ramię, na którym odbywa się pomiar, powinno znajdować się na wysokości serca. Jeśli natomiast zdecydujesz się na ciśnieniomierz nadgarstkowy, wkładaj go zawsze taką metodą, ażeby dłoń była skierowana do góry. Co więcej mankiet ciśnieniomierza nadgarstkowego musi znajdować się w odległości ok. 1,5 cm od dłoni.

Ciśnienie warto stale sprawdzać, jak będzie utrzymywało się na granicy 140/90 mmHg. Bo gdy się utrwali, może zamienić się w groźną chorobę. Ciśnienomierze to najbardziej odpowiednie stabilizatory stanu naszego zdrowia.

Jeśli po zapoznaniu się z tym tekstem myślisz, że warto byłoby bardziej poznać to zagadnienie, to ponadto zerknij tu (disccover.pl/okladki-na-cd.html).

Bywa, że chory bez leczenia posiada odpowiednie wartości ciśnienia - tak może być przez kilka lat. Jednakże gdy zmiany w ścianach naczyń krwionośnych będą trwałe, ciśnienie tętnicze zostanie już na stałe podwyższone.